Zegar mierzący tempo starzenia się

Już wkrótce w walce ze skutkami upływu czasu wesprze nas sztuczna inteligencja.

Specjaliści od sztucznej inteligencji z Johns Hopkins University w Baltimore założyli firmę "Insilico Medicine", która umożliwi na podstawie analizy krwi i analizy komputerowej poznanie tego, co musimy zrobić, by spowolnić swoje starzenie.

Na stronie "Young AI" firma proponuje przegląd stanu zdrowia, przy którym wiek (chronologiczna starość) nie odgrywa żadnej roli.

Pracownicy firmy skonstruowali algorytm obliczający, podobno bardzo precyzyjnie, prawdziwą "biologiczną starość” i analizujący, które części ciała zestarzały się zbyt wcześnie. Można uzyskać również indywidualne porady jak spowolnić proces starzenia.

Naukowcy wierzą, że tkanki i organy starzeją się w różnym tempie. Chcą znaleźć w organizmie najsłabszy "mechanizm zegarowy", który nazywają "Aging Clock" (Zegar mierzący starzenie się).

Baza danych, na której opiera się sztuczna inteligencja, powstała na podstawie analizy krwi 130.000 osób z różnych krajów świata. Porady dotyczą diety, aktywności fizycznej i odpowiedniego doboru suplementów.

- Chcemy, by nasi klienci, na podstawie rzetelnej analizy, sami zdecydowali w jaki sposób maksymalnie przedłużyć swoje życie, wyjaśnia w magazynie Forbes założyciel firmy "Insilico Medicine"- Aleks Zavoronkov.

Autor: 
M.A/Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

welt.de

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.