Najczęściej Komentowane

Czy jesteście za przeszczepem ŚWIŃSKICH ORGANÓW człowiekowi? (2)
Jak donosi BBC, według amerykańskich naukowców, najbardziej zmodyfikowane genetycznie zwierzę na świecie zostało stworzone, by pomóc ograniczyć niedobór narządów do transplantacji.
Analiza amerykańska. Psy i koty szkodliwe dla klimatu (1)
Również psy i koty potrzebują energii do życia. Jest problem: odżywiają się głównie mięsem, a jego produkty wywołują szkodliwe gazy cieplarniane. Śliczne, pocieszyciele duszy – a szkodliwa dla środowiska naturalnego. Psy i koty, z uwagi na to,
To największy atak hakerski w historii. Uległo mu 150 krajów, ale nie Polska. Wyjaśniamy dlaczego (1)
Z szacunków Europejskiego Urzędu Policji wynika, że największemu atakowi hakerskiemu w historii uległo 150 krajów. W jego wyniku zostały sparaliżowane urzędy, szpitale i inne instytucje publiczne, z komputerów nie mogły też korzystać miliony
Szczęki: opowieść o potwornym jelonku rogaczu (1)
m większe żuwaczki, tym większa szansa na to, że samiec pokona konkurenta przyciągającego właśnie uwagę samicy siedzącej na gnijącej kłodzie. Z pewnością słyszeliście o szczękach życia. A o szczękach władzy?
Ranking sił zbrojnych państw świata (1)
Ranking „Global Firepower” określa potencjał militarny ponad 100 armii świata. Zestawienie porównuje m.in. zdolność poszczególnych wojsk do prowadzenia działań wojennych, siłę ekonomiczną, a także skalę stosowania przez nie innowacyjnych rozwiązań
Odkryto 12 nowych księżyców Jowisza. Dziwny obiekt na kursie kolizyjnym (0)
Jowisz – największa planeta w Systemie Słonecznym posiada teraz również największą liczbę księżyców: 79 z nich jest obecnie znanych, ponieważ badacze odkryli 12 nowych obiektów.
"Nie tylko dla niegrzecznych chłopców": wschód tabletek ADHD dla dorosłych (0)
W ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii wydano ponad 1,6 miliona Teraz, gdy dorośli są najszybciej rozwijającą się grupą pacjentów, zastanawia jak to jest żyć z tą chorobą?
Pierwsze zdjęcie nowej planety! (0)
Właśnie opublikowano pierwsze zdjęcie nowo powstałej planety, która uformowała się i krąży po orbicie wokół swojej gwiazdy. Jak donosi Beta, zdjęcie zrobione zostało za pomocą wielkiego teleskopu należącego do Europejskiego Obserwatorium Południowego
Co by się stało, gdybyśmy nie podporządkowali się reżimowi na pokładach samolotów? (0)
Odpowiedź na to pytanie da wam pilot samolotów prywatnych Nikita Smith. Jeśli podczas lotu nie przestawicie telefonu na tryb airplane będzie przeszkadzał nie tylko wam, ale i pilotom będącym w okolicy oraz kontrolerom lotów.
Czy wszystko wokół nas rzeczywiście jest fantazją naszego mózgu? (0)
Anil Sett, profesor neuronauk na Uniwersytecie Susex, wyjaśnił związek między percepcją a rzeczywistością. Czy rzeczywistość, jaką znamy, jest efektem pracy naszego mózgu? Skąd wiemy, że istniejemy w rzeczywistym świecie?
Czy stajemy się coraz głupsi? (0)
Z pokolenia na pokolenie ludzie tracą przeciętnie 7 punktów w ilorazie inteligencji. Od 1975 roku spada przeciętny iloraz inteligencji. Aktualne studia pokazują trend spadkowy w przypadku ludzkiego ilorazu inteligencji. Ale dlaczego tak się dzieje?
Dramatyczne ujęcia przedstawiające wystrzelenie w kosmos rakiety Falcon 9 (0)
Rakieta zabrała dla astronautów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej żywność, wodę i artykuły pierwszej potrzeby. Amerykańska Kompania Kosmiczna  wystrzeliła z Florydy swoją rakietę Falcon 9 i uruchamianego komputerowo robota
Po wylądowaniu na Księżycu, Armstrong wysłał szokującą wiadomość, którą NASA ocenzurowała. (0)
Chociaż brzmi to jak scenariusz filmu sci-fi, coraz częściej mówi się o licznych relacjach i „korespondencji” prowadzonej między centrum dowodzenia NASA a pierwszym człowiekiem, który postawił nogę na Księżycu- Neilem Armstrongiem.
Na zmartwychwstanie pozwalają prawa fizyki (0)
Według współczesnych fizyków i kosmologów świat, w którym żyjemy, narodził się około 14 miliardów lat temu i nie będzie trwał wiecznie. Za mniej więcej 5 miliardów lat Słońce przekształci się w groźnego puchnącego olbrzyma,
Sprzedaż biletów na turystyczne loty kosmiczne już w przyszłym roku! (0)
Kapsuła wielkości 15 m³ pomieści sześciu kosmicznych turystów, a lot będzie trwać około 12 minut. Biznesmen Jeff Bezos i jego firma Blue Origin od przyszłego roku zaczną wysyłać w kosmos (swoimi rakietami) pierwszych turystów.
Niewiarygodne odkrycie. Kanadyjscy uczeni znaleźli sposób na blokowanie przerzutów raka (0)
Naukowcy z Uniwersytetu Alberta odkryli nieznane dotąd geny docelowe, blokada których skutecznie hamuje rozprzestrzenianie się raka, tzw. metastazę. W nowej pracy opublikowanej w czasopiśmie "Nature comunication"
Oto najmłodsza wyspa świata. Nikt nie może na niej przebywać. (0)
Większość z nas wie, że są miejsca, do których dotarcie jest niezmiernie trudne lub wręcz niemożliwe. Wyspa Surtsey jest właśnie jednym z takich miejsc.
Mars uformował się tuż po Układzie Słonecznym (0)
„Wczesne dzieciństwo” Czerwonej Planety zostało odkryte dzięki analizie jej meteorytu- NWA 7034. Twarda skorupa Marsa uformowała się wkrótce po powstaniu Układu Słonecznego, wskazuje badanie, które potwierdza, że warunki do powstania życia pojawiły
Zagadka rozwiązana. Wiadomo już, co jest w centrum sławnej Mgławicy Klepsydra (0)
W jądrze niezwykle fotogenicznej Mgławicy Klepsydra znajduje się układ podwójny - dwie gwiazdy, które obiegają się raz na ok. 18 dni - pokazali astronomowie, w tym Polacy. Badania były możliwe dzięki wykorzystaniu SALT
Na księżycu Saturna wykryto złożone molekuły organiczne (0)
W materiale wydostającym się z pęknięć na powierzchni Enceladusa, jednego z księżyców Saturna, odkryto duże molekuły organiczne. Odkrycie umożliwiła analiza danych z amerykańskiej sondy Cassini.

Strony