Najczęściej Komentowane

Czy jesteście za przeszczepem ŚWIŃSKICH ORGANÓW człowiekowi? (2)
Jak donosi BBC, według amerykańskich naukowców, najbardziej zmodyfikowane genetycznie zwierzę na świecie zostało stworzone, by pomóc ograniczyć niedobór narządów do transplantacji.
Analiza amerykańska. Psy i koty szkodliwe dla klimatu (1)
Również psy i koty potrzebują energii do życia. Jest problem: odżywiają się głównie mięsem, a jego produkty wywołują szkodliwe gazy cieplarniane. Śliczne, pocieszyciele duszy – a szkodliwa dla środowiska naturalnego. Psy i koty, z uwagi na to,
To największy atak hakerski w historii. Uległo mu 150 krajów, ale nie Polska. Wyjaśniamy dlaczego (1)
Z szacunków Europejskiego Urzędu Policji wynika, że największemu atakowi hakerskiemu w historii uległo 150 krajów. W jego wyniku zostały sparaliżowane urzędy, szpitale i inne instytucje publiczne, z komputerów nie mogły też korzystać miliony
Szczęki: opowieść o potwornym jelonku rogaczu (1)
m większe żuwaczki, tym większa szansa na to, że samiec pokona konkurenta przyciągającego właśnie uwagę samicy siedzącej na gnijącej kłodzie. Z pewnością słyszeliście o szczękach życia. A o szczękach władzy?
Ranking sił zbrojnych państw świata (1)
Ranking „Global Firepower” określa potencjał militarny ponad 100 armii świata. Zestawienie porównuje m.in. zdolność poszczególnych wojsk do prowadzenia działań wojennych, siłę ekonomiczną, a także skalę stosowania przez nie innowacyjnych rozwiązań
Robot samodzelnie składający meble (0)
Naukowcy z Singapuru wyprodukowali robota potrafiącego w ciągu 20 minut samodzielnie złożyć krzesło. Zespół z Singapurskiego Uniwersytetu Technologicznego wyprodukował parę sztucznych rąk potrafiących montować meble.
Zmutowane bakterie (0)
Japończycy odkryli bakterię, która „połyka” plastik i mogłaby by wykorzystana w recyklingu. Naukowcy odkryli sposób wzmacniania naturalnych enzymów niszczących opakowania PET
Klaus Fuchs: przekazał Rosjanom tajemnicę bomby atomowej! (0)
Chmura pyłu, który wznosi się 16 lipca 1945 podczas pierwszej eksplozji jądrowej nie zdążyła sięjeszcze rozproszyć a Stalin już raport na temat nowej broni na stole. Jest to zasługą fizyka, Juliusa Klaus Fuchs (1911-1988)
Facebook obserwuje również tych, którzy z niego nie korzystają (0)
Facebook przyznał, że dane dziesiątków milionów jego użytkowników wylądowały w rękach targetowanej internetowej propagandy politycznej tzn. firmy Cambridge Analytica.
Jesteśmy o krok od wynalezienia leku wartego miliardy. (0)
Kalifornijscy naukowcy zrobili wielki krok w kierunku wynalezienia leku na Alzheimera. Klucz do ich sukcesu nie tkwił w mózgu myszy, który standardowo wykorzystuje się w tego typu badaniach, ale w ludzkim.
O TYM, CZEGO NIE WIEMY O ALFABECIE BUŁGARSKIM (0)
Alfabet bułgarski to nie tylko znak naszej tożsamości etnicznej i narodowej. Stanowi on ogromne bogactwo słowa pisanego w skali światowej i jest jednym z najbardziej dopracowanych alfabetów,
Ogniste tornada na Słońcu nie są tym, czym myśleliśmy (0)
Tajemnicze tornada plazmowe, które odkryto na Słońcu pięć lat temu, nie są tym, czym myśleliśmy. Okazuje się bowiem, że - w przeciwieństwie do ziemskich wichrów - nie obracają się one, a tkwią w miejscu.
Czy gwiazda Gliese 710 zniszczy Układ Słoneczny? (0)
Układ Słoneczny może być w niebezpieczeństwie, które nadciąga z kosmosu. Astrofizycy są pewni, że w naszym kierunku nadlatuje zabłąkana gwiazda, która w końcu wywoła gigantyczne perturbacje w całym naszym systemie gwiezdnym.
Gazowe olbrzymy kluczowe w poszukiwaniu drugiej Ziemi (0)
Naukowcy odkryli nowe wskazówki przydatne w poszukiwaniu planet pozasłonecznych podobnych do Ziemi. Okazuje się, że kluczem do powstania życia w innych rejonach wszechświata mogą być gazowe olbrzymy.
Naukowcy poszukują życia pozaziemskiego w chmurach Wenus (0)
Naukowcy kontynuują poszukiwania życia pozaziemskiego, a tym razem za swój cel obrali Wenus. Artykuł opublikowany w czasopiśmie "Astrobiology" sugeruje, że żywe mikroorganizmy mogą znajdować się w atmosferze tej planety.
Pierwsi goście kosmicznego hotelu już w 2022 roku (0)
12-dniowy pobyt kosztować będzie 9,5 mln dolarów, goście obejrzą 16 wschodów i zachodów słońca w ciągu jednego dnia.
Zagrożone dane 2,2 mld użytkowników Facebooka (0)
Nawet 2,2 mld użytkowników Facebooka ma prawo przypuszczać, że ich dane osobowe są zagrożone, mówi Mark Zuckerberg. Dyrektor wykonawczy i założyciel platformy Facebook- Mark Zuckerberg
Pojawiła się super bakteria, która ’zjada’ antybiotyki i jest tylko jeden sposób, by ją unicestwić. (0)
“Bakterie jak z horroru” odporne na większość antybiotyków panoszą się po USA i tylko zdecydowane działania mogą je, zdaniem instytucji odpowiedzialnych za zdrowie, powstrzymać.
Bakteria wywołująca krztusiec jest mistrzem w manipulowaniu układem immunologicznym. (0)
Bakterie powodujące krztusiec, chorobę układu oddechowego o potencjalnie śmiertelnym przebiegu, szczególnie u noworodków i osób starszych, są mistrzami w uciekaniu przed układem odpornościowym.
Jeśli zamkniecie Facebooka chociaż na pięć dni, odczujecie wielką zmianę (0)
Ostatnio wiele osób mówi o zamknięciu swoich profili na Facebooku. To dobrze, bo z pewnością wpłynie to pozytywnie na ochronę ich danych osobowych oraz na zdrowie.

Strony