Najczęściej Komentowane

Czy jesteście za przeszczepem ŚWIŃSKICH ORGANÓW człowiekowi? (2)
Jak donosi BBC, według amerykańskich naukowców, najbardziej zmodyfikowane genetycznie zwierzę na świecie zostało stworzone, by pomóc ograniczyć niedobór narządów do transplantacji.
Analiza amerykańska. Psy i koty szkodliwe dla klimatu (1)
Również psy i koty potrzebują energii do życia. Jest problem: odżywiają się głównie mięsem, a jego produkty wywołują szkodliwe gazy cieplarniane. Śliczne, pocieszyciele duszy – a szkodliwa dla środowiska naturalnego. Psy i koty, z uwagi na to,
To największy atak hakerski w historii. Uległo mu 150 krajów, ale nie Polska. Wyjaśniamy dlaczego (1)
Z szacunków Europejskiego Urzędu Policji wynika, że największemu atakowi hakerskiemu w historii uległo 150 krajów. W jego wyniku zostały sparaliżowane urzędy, szpitale i inne instytucje publiczne, z komputerów nie mogły też korzystać miliony
Ranking sił zbrojnych państw świata (1)
Ranking „Global Firepower” określa potencjał militarny ponad 100 armii świata. Zestawienie porównuje m.in. zdolność poszczególnych wojsk do prowadzenia działań wojennych, siłę ekonomiczną, a także skalę stosowania przez nie innowacyjnych rozwiązań
Koniec z uprzedzeniami. To żaden banał: męska grypa faktycznie istnieje (0)
Pewien kanadyjski lekarz położył kres schematom myślowym, z którymi mężczyźni borykają się od pokoleń, a mianowicie że są hipochondrykami. W rzeczywistości jednak cierpią na pewien rodzaj męskiej grypy - naukowcy odkryli teraz, w czym rzecz.
Mierzyć innych swoją miarą – teraz przysłowie to ma swoje naukowe potwierdzenie (0)
Ludzie, którzy widzą w innych same pozytywy, są według najnowszych badań naukowców szczęśliwsi i żyją w zgodzie ze sobą. Naukowcy odkryli, że to jak oceniamy innych, świdczy przede wszystkim o jakości naszego życia.
Ewolucja: co zahamowało wzrost mózgu? (0)
Mózg stawał się coraz większy i wydajniejszy – ta reguła stała się niezwykłym kluczem do sukcesu w historii ludzkiego rozwoju. Dlaczego jednak nie jest to powszechnym trendem w ewolucji istot żyjących?
Zagrzeb: ruszyła pierwsza faza testowania leku na raka płuc (0)
Testy kliniczne leku na raka płuc, które zapowiedział dr n.med Igor Štagljar, profesor Wydziału Biochemii i Genetyki na Uniwersytecie w Toronto, ruszą jeszcze w tym roku w Klinice Chorób Płuc „Jordanovac” w Zagrzebiu.
Naukowcy opracowali najzimniejszy chip na świecie. (0)
Zespół fizyków ustanowił nowy rekord w chłodzeniu niemal do zera absolutnego nano-elekterycznego chipu. Fizycy z Uniwersytetu w Bazylei opracowali  nano-elektroniczny chip, który można schłodzić do rekordowych 2,8 milikelwinów, czytamy na stronie
W Szwajcarii obowiązuje nowe prawo: Przed przygotowaniem, homar nie może cierpieć! (0)
W ramach zmian wprowadzonych w związku z ochroną zwierząt, Szwajcaria zabroniła często stosowanej kulinarnej praktyki tj. wrzucania żywych homarów do wrzątku.
Niemcy budują na Antarktydzie 'kosmiczną' szklarnię (0)
Pierwsze nasiona zostaną wysiane pod koniec lutego, a pierwsze główki zielonej sałaty i czerwonej cykorii zebrane pod koniec marca. Naukowcy z niemieckiego Centrum Kosmicznego rozpoczęli na Antarktydzie montaż nowoczesnej szklarni
Kto mądrzejszy - kot czy pies? (0)
W niekończącej się serii badań nad zwierzętami domowymi znów sensacja - wychodzi na to, że psy są mądrzejsze od kotów. Do takiego wniosku doszli neurobiolodzy z Uniwersytetu Vanderbilt w USA.
Holandia buduje sztuczną wyspę z elektrowniami wiatrowymi (0)
Holenderska kompania energetyczna TenneT planuje zbudować na Morzu Północnym wyspę, na terenie której zlokalizowana zostanie największa na świecie farma wiatrowych elektrowni.
Postrzeganie reklamy – tak funkcjonują niemieccy mężczyźni i kobiety (0)
On kocha filmy o frytownicach, ją przyciąga reklama piwa – ale czy nie powinno być zupełnie odwrotnie? W świecie reklamy nie zawsze obowiązują często cytowane klisze na temat typowego mężczyzny i typowej kobiety.
Czy tlen był potrzebny pierwszym organizmom na Ziemi? (0)
Współczesne zwierzęta są tak uzależnione od dostępu do tlenu, że łatwo można by uznać to za warunek konieczny dla naszych przodków. Badania skał bazaltowych z dna oceanicznego wskazują, że wcale tak nie było.
Utylizacja komórek w sposób przyjazny dla środowiska (0)
Nabyciu nowej komórki towarzyszy wielka radość. Jednak pozostaje pytanie: jak pozbyć się starej? Komórki, której już nie potrzebujemy albo zepsutej nie wolno wrzucać do kosza z domowymi odpadami, gdyż jest to zużyty sprzęt elektroniczny.
Sztuczne zapłodnienie: tyle kosztuje marzenie o dziecku (0)
Sztuczne zapłodnienie zazwyczaj okazuje się być ostatnią metodą spełnienia marzenia o dziecku. Ta metoda leczenia niepłodności w krótkim czasie może być droższa, a Kasa Chorych nie przejmie wszystkich wydatków.
Apple przeprasza i obniża cenę baterii do iPhone`a (0)
Apple przyznała, że celowo spowalniała pracę starych modeli telefonów, by móc wydłużyć żywotność baterii. Amerykańska korporacja Apple przeprosiła za spowalnianie pracy starych modeli iPhone`a.
Rekordowe ilości elektro- odpadów. (0)
Wartość materiału z 2016 roku ocenia się na 55 mld euro. Wśród odpadów jest złoto, miedź i platyna. W ubiegłym roku na całym świecie odnotowano rekordowe ilości odpadów elektronicznych – pozbyto się 45 mln ton telewizorów,
Twitter walczy z symbolami faszystowskimi (0)
Twittter zamierza usunąć wszystkie profile gloryfikujące przemoc albo jej autorów. Serwis społecznościowy Twitter poinformował, że zacznie ostrzegać przed wszystkimi formami przedstawiającymi faszystowską swastykę

Strony