Naukowcy z Uniwersytetu Bar-Ilan w Tel Avivie twierdzą, że wynaleźli krople do oczu, które mogą naprawić uszkodzoną rogówkę i z czasem poprawić wzrok. Chodzi o rewolucyjne odkrycie, które może pomóc wszystkim chorym mającym problemy
Rak, który powstaje w naczyniach, jest rzadki, ale bardzo agresywny. Naczyniakomięsaki prawie nie reagują na klasyczna terapię. Teraz naukowcy z Göttingen opracowali całkiem nową metodę leczenia
Międzynarodowe badanie Konkord 3 wykazało, że szanse przeżycia chorych na raka rosną na świecie od roku 2000. Mimo to, dalej występują znaczne różnice mi między krajami i rodzajami nowotworów.
Nie trzeba kasłać ani kichać, aby zarażać: wirusy są przenoszone także przez samo powietrze wydychane przez chorego.Często myślimy, że to właśnie ciągłe kichanie i uporczywy kaszel chorego powoduje rozprzestrzenianie się wirusów.
Pewien kanadyjski lekarz położył kres schematom myślowym, z którymi mężczyźni borykają się od pokoleń, a mianowicie że są hipochondrykami. W rzeczywistości jednak cierpią na pewien rodzaj męskiej grypy - naukowcy odkryli teraz, w czym rzecz.
Mózg stawał się coraz większy i wydajniejszy – ta reguła stała się niezwykłym kluczem do sukcesu w historii ludzkiego rozwoju. Dlaczego jednak nie jest to powszechnym trendem w ewolucji istot żyjących?
Testy kliniczne leku na raka płuc, które zapowiedział dr n.med Igor Štagljar, profesor Wydziału Biochemii i Genetyki na Uniwersytecie w Toronto, ruszą jeszcze w tym roku w Klinice Chorób Płuc „Jordanovac” w Zagrzebiu.
Sztuczne zapłodnienie zazwyczaj okazuje się być ostatnią metodą spełnienia marzenia o dziecku. Ta metoda leczenia niepłodności w krótkim czasie może być droższa, a Kasa Chorych nie przejmie wszystkich wydatków.
Jak donosi Sputnik za South China morning post, chiński robot-stomatolog pierwszy raz w historii przeprowadził zabieg bez udziału człowieka. Gazeta pisze o dwóch zębach wykonanych za pomocą drukarki 3D bezpiecznie implantowanych do szczęki pacjenta.
Ospę potwierdzono u pięciu chorych, którzy albo nie byli zaszczepieni, albo nie ma na ten temat żadnych informacji. Instytut Zdrowia Publicznego Serbii podał do wiadomości informację,

Strony