Iluzje optyczne wyczyniają z naszymi zmysłami przedziwne rzeczy. Wydaje nam się na przykład, że widzimy lub słyszymy coś, co w rzeczywistości nie istnieje.
Zdaniem Michaela McCormica z Harvardu, rok 536, kiedy Europę, Azję i Bliski Wschód spowiła tajemnicza mgła, której następstwem było 18 miesięcy ciemności, był najcięższy dla ludzkości.
Lisowicia bojani, największy dotąd znany gad ssakokształtny, żyła około 210 milionów lat temu, na Śląsku. Archeolodzy z Polski odkryli skamieniałości gada. Zwierzę z wyglądu i gabarytów przypominało słonia.
Japończyk Osamu Kitagava wpadł na pomysł robienia masek pracując w drukarni. Na razie robi pojedyncze egzemplarze, ale ponieważ proces, w którym fotografie o wysokiej rozdzielczości przekształcane są w trójwymiarowe maski
Kości nowo odkrytego gatunku roślinożernego dinozaura wykopane zostały w Brazylii. Trzy "niezwykle dobrze zachowane” szkielety rzucają nowe światło na jedne z najstarszych dinozaurów o długiej szyi, które żyły przed 225 mln lat.
Chińscy naukowcy znaleźli doskonale zachowany w bursztynie kwiat. Okazuje się, że kwiaty pojawiły się o wiele wcześniej niż do tej pory przypuszczano.
Jakie może być miasto przyszłości?Co najważniejsze,zostaną w nim rozwiązane problemy zanieczyszczenia,przeludnienia i gęstej zabudowy,a to dzięki pionowym elementom,
Produktem ubocznym są azot i potas będące podstawą nawożenia. Studenci z Cape Town w Republice Południowej Afryki wyprodukowali pierwsze na świecie cegły zrobione z ludzkiego moczu.
Ogromny i wyjątkowo rzadki szmaragd wart 2,5 mln dolarów znaleziono w jednej z zambijskich kopalni.
Najnowsze badania wykazały, że wysocy ludzie mają większe predyspozycje do chorób nowotworowych, ponieważ są duzi i mają więcej komórek, w których może dojść do niebezpiecznych mutacji.

Strony