W niekończącej się serii badań nad zwierzętami domowymi znów sensacja - wychodzi na to, że psy są mądrzejsze od kotów. Do takiego wniosku doszli neurobiolodzy z Uniwersytetu Vanderbilt w USA.
Holenderska kompania energetyczna TenneT planuje zbudować na Morzu Północnym wyspę, na terenie której zlokalizowana zostanie największa na świecie farma wiatrowych elektrowni.
On kocha filmy o frytownicach, ją przyciąga reklama piwa – ale czy nie powinno być zupełnie odwrotnie? W świecie reklamy nie zawsze obowiązują często cytowane klisze na temat typowego mężczyzny i typowej kobiety.
Nabyciu nowej komórki towarzyszy wielka radość. Jednak pozostaje pytanie: jak pozbyć się starej? Komórki, której już nie potrzebujemy albo zepsutej nie wolno wrzucać do kosza z domowymi odpadami, gdyż jest to zużyty sprzęt elektroniczny.
Wartość materiału z 2016 roku ocenia się na 55 mld euro. Wśród odpadów jest złoto, miedź i platyna. W ubiegłym roku na całym świecie odnotowano rekordowe ilości odpadów elektronicznych – pozbyto się 45 mln ton telewizorów,
Jak donoszą Novosti, Podgorica otrzymała kod dla języka czarnogórskiego w ramach standardu opublikowanego przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną ISO 639-5: 2008- Kody do przedstawiania nazw języków.
Naukowcy z uniwersytetu Harvarda zaprojektowali głośnik na bazie żelu. Ten przezroczysty i rozciągliwy wynalazek stwarza nowe możliwości użytkowania nie tylko dla muzyki, w ten sposób mogłyby być produkowane również sztuczne mięśnie i inne protezy.
Dotychczas w celu wykrycia koniny zadeklarowanej jako mięso wołowe badacze stosowali czasochłonne testy DNA. Dzięki nowej technologii proces ten zostanie przyspieszony.
Żeby nauczyć się jakiegoś innego języka, osoby anglojęzyczne potrzebują 44 tygodni nauki. Foreign Service Institute  we współpracy z amerykańskimi dyplomatami sporządził listę języków nowożytnych,
Obrazek, który na pierwszy rzut oka pokazuje słonia, jest hitem Internetu, bo rzadko komu udaje się w ciągu minuty dostrzec wszystkie namalowane na nim zwierzęta.

Strony