Na tak zadane pytanie odpowiedź może być rozmaita. Jedni powiedzą, wydaje się, że w większości zwyczajnie „nic”; inni stwierdzą, że jest różnie – raz lepiej, raz gorzej, jednak generalnie coraz lepiej
Ostatnie badania wykazały, że psychodeliczna substancja, jaką jest dimetiltriptamina (DMT), wywołuje w mózgu odczucia podobne do tych, których doświadczają ludzie będący bliscy śmierci.
Bardzo słodka, kaloryczna – większość ludzi jest świadoma tego, że Cola nie jest koniecznie zdrowa. Do jakiego jednak stopnia jest szkodliwa dla naszego organizmu już jedna puszka wyjaśnia aptekarz Niraj Naik w swoim blogu:
Wielka Piramida w Gizie to jeden z najbardziej niesamowitych monumentów na świecie. Naukowcy odkryli właśnie, że budowla ta potrafi skupiać promienie elektromagnetyczne.
Jasnoróżowy – kolor gumy do żucia, pięknego flaminga albo waty cukrowej – to, według najnowszych badań, najstarsza barwa na świecie. Badacze odkryli stare różowawe pigmenty, głęboko pod piaskami Sahary,
Anil Sett, profesor neuronauk na Uniwersytecie Susex, wyjaśnił związek między percepcją a rzeczywistością. Czy rzeczywistość, jaką znamy, jest efektem pracy naszego mózgu? Skąd wiemy, że istniejemy w rzeczywistym świecie?
Większość z nas wie, że są miejsca, do których dotarcie jest niezmiernie trudne lub wręcz niemożliwe. Wyspa Surtsey jest właśnie jednym z takich miejsc.
Niedaleko starożytnych piramid w Gizie, blisko 5 000 osób pracuje 24 godziny na dobę, by skończyć budowę długo oczekiwanego Wielkiego Muzeum Egipskiego, którego otwarcie spodziewane jest pod koniec bieżącego roku.
Kilka miesięcy temu zespół badaczy przeleciał wokół Antarktydy Wschodniej, a rezultaty jego obserwacji przeczą dotychczasowej hipotezie geologicznej. Naukowcy twierdzą teraz, że pod pokrywą lodową tej części kontynentu
Angielskiego używają dzisiaj setki milionów ludzi na całym świecie. Ale, jego status najpopularniejszego języka na Ziemi może już wkrótce zostać zagrożony przez rozwój technologii translatorskiej i tzw. języków hybrydowych.

Strony