Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zamierza stać się obszarem rozwoju technologii dronów. Obecnie drony przestają być tylko gadżetem do filmowania i robienia zdjęć z powietrza, a odgrywają coraz większą rolę w wielu dziedzinach gospodarki.
David Aguilar, który w wyniku rzadkich zaburzeń genetycznych urodził się bez prawego przedramienia, zrobił sobie protezę z klocków Lego.
CIĄG FIBONACCIEGO Co może być niezwykłego w ciągu liczb? Laicy powiedzą – że nic, bo co mogą przedstawiać poustawiane obok siebie cyferki.
Antarktyda może wyglądać jak rozległe, niegościnne pustkowie pełne lodu i śniegu. Ale znajdziemy tam przynajmniej kilka obszarów tętniących życiem.
Czy znaleźliśmy się w przededniu katastrofy, która zmiecie ludzkość z powierzchni Ziemi? Naukowcy z amerykańskiego Massachusetts Institute of Technology obawiają się, że jest to możliwe. Naszą zagładę ma według nich spowodować to, co jest przedmiotem
Archeolodzy odkryli najbogatszy pradziejowy grób z terenu Polski na wschód od Wisły. Wewnątrz znajdowały się m.in. fragmenty naczyń z brązu, posrebrzane ostrogi oraz złoty pierścień, dlatego naukowcy nazwali go grobem książęcym.
Meksykańscy archeolodzy natknęli się na pierwszą świątynię "Pana obdartego ze skóry", boga płodności wyobrażanego, jako ludzkie zwłoki obdarte ze skóry.
Chiny wykorzystują nowe technologie w branży budowlanej. W Pekinie znajdują się w mieszkaniach inteligentne zamki, które umożliwiają rozpoznawanie twarzy. Ma to na celu zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców
Iluzje optyczne wyczyniają z naszymi zmysłami przedziwne rzeczy. Wydaje nam się na przykład, że widzimy lub słyszymy coś, co w rzeczywistości nie istnieje.
Zdaniem Michaela McCormica z Harvardu, rok 536, kiedy Europę, Azję i Bliski Wschód spowiła tajemnicza mgła, której następstwem było 18 miesięcy ciemności, był najcięższy dla ludzkości.

Strony