Apple chce kupić za 400 milionów dolarów aplikację Shazam

Brytyjskie media twierdzą, że amerykański gigant technologiczny jest coraz bliżej popularnej brytyjskiej aplikacji służącej do rozpoznawania muzyki.

Amerykański gigant Apple jest coraz bliżej kupna aplikacji do rozpoznawania muzyki - Shazam. Chce zapłacić za nią około 400 milionów dolarów.

Shazam to firma tworząca aplikacje, założona w Wielkiej Brytanii w 1999 roku, pozwalająca użytkownikom na identyfikację i kupno muzyki przez inteligentne telefony lub komputery, na podstawie krótkiej próbki muzycznego zapisu. W brytyjskiej firmie twierdzą, że mają ponad 100 milionów użytkowników miesięcznie, a większość dochodów pochodzi z prowizji płaconych przez uznane Apple iTunes Store.
 

Wartość- miliard dolarów?

Ani Apple, ani Shazam nie chcą komentować informacji podanych na stronie internetowej TechCrunch.

Jak tylko zostanie potwierdzone porozumienie, Shazam będzie kolejną brytyjską firmą technologiczną kupioną w ostatnim czasie przez giganta.

Wpływowy portal internetowy Music Business Worldwide przekazał, że cena transakcji jest prawdopodobnie znacznie niższa, niż szacunkowa wartość Shazam opiewająca na miliard dolarów (dzięki gromadzeniu kapitału w 2015 roku). Jeśli Apple kupiłby Shazam, rozwiązałby problem pośredników i zaoszczędził na prowizjach.

 

Możliwa przewaga nad Spotify

Shazam nie będzie chciał w przyszłości orientować ludzi na konkurencję w obszarze Spotify i Google Play Music.

Umowa pomogłaby Apple Music zyskać przewagę nad Spotify, ułatwiając użytkownikom wyszukiwanie utworów i dodawanie ich do swojej listy.

Obecnie Spotify ma około 60 mln użytkowników na całym świecie, a Apple Music tylko około 27 milionów.

 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
14 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.