Popularna zabawka z lat 90-tych powraca

Japońska firma Bandai 2 lata temu ponownie wypuściła pierwszą wersję elektronicznej zabawki kieszonkowej z lat 90-tych. Tamagochi, bo o nim mowa to gadżet, który dostarczył młodym ludziom (i dorosłym?) wiele rozrywki, ale również nauczał odpowiedzialności, troski, oraz to, że zwierzęta muszą być karmione, żeby nie umrzeć z głodu.​

W tym roku firma Bandai America planuje wprowadzić na rynek nową generację jaj kieszonkowych, która zapewne przyciągnie uwagę naszych dzieci. Zabawka o nazwie Tamagochi będzie mogła być teraz połączona ze smartfonem oraz być jego rozmiarów. Zawierać będzie również czujnik podczewieni, umożliwiający komunikację z innymi urządzeniami podłączonymi do sieci, ale w ograniczonej odległości.

Dzięki tej współpracy urządzeń gracze będą mogli karmić zwierzęta przyjaciela a nawet zawierać związki małżeńskie. Wydaje się to być długoterminowym projektem, ponieważ gracze mogą stworzyć rodziny aż do 16. pokolenia na jednym urządzeniu. Jeśli chodzi o design, producent starał sie pozostać wierny staremu wyglądowi zabawki: otrzymujemy ten sam zestaw kolorów z trzema przyciskami do: menu, ustawień i opcji.

W późniejszym czasie gra będzie dostępna również na telefonach komórkowych, dzięki czemu Tamagochi będą na całym świecie dużą społecznością internetową. Bandai dodał, że zwrócą szczególną uwagę na wszystkie przypadki nękania.

Tamagochi ukaże się już w lipcu za 60 dolarów za sztukę.

 

Autor: 
Ewa Druzgalska
Źródło: 

24.hu

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.