Google na światowym tronie

Po pięciu latach, amerykańskiemu gigantowi informatycznemu Google- najcenniejszej marce na świecie udało się zdetronizować Apple.

Google jest w tej chwili najsilniejszą marką na świecie. Pierwsze miejsce straciło Apple, które plasowało się na szczytach list od 2011 roku.

Jak pokazały badania Brand Finance- wiodącej światowej firmy doradczej zajmującej się wyceną przedsiębiorstw, w ubiegłym roku wartość pieniężna Google wzrosła o 24 procent i osiągnęła niemal 109,5 mld USD dzięki czemu, firma uplasowała się na pierwszym miejscu.

W raporcie czytamy, że "Google w większości pozostaje niekwestionowanym liderem w zakresie wyszukiwania, a największy dochód osiąga z reklamy".

David Haye, dyrektor wykonawczy Brand Finance powiedział, że Apple napotkało na trudności starając się utrzymać przewagę technologiczną nad konkurencją.

"Nowe wersje iPhona także przyniosły mniej dochodów i istnieją dowody na to, że firma osiągnęła punkt nasycenia swojej marki", powiedział.

Po Google, na liście najbardziej wartościowych marek znajdują się : Amazon (106,4 mld), AT&T (87 mld), Microsoft (76,3 mld), Samsung (66,2 mln);, podczas gdy wartość Facebooka spadła i w tym roku wynosi nieco mniej niż 62 mld dolarów.

Lista obejmuje 500 marek.

Autor: 
Fahrudin Smailović/Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Al - Jazzeera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.