Teraz z Google Street View możecie już wejść do środka czynnego wulkanu.

Kartograficzna usługa rozszerzyła swój zasięg i objęła "jedno z największych jezior gotującej się lawy na świecie".

Google rozszerzyła zakres serwisu kartograficznego o bezludną wyspę w południowej części Oceanu Spokojnego, pozwalając wirtualnym użytkownikom wirtualnie wspiąć do wnętrza aktywnego wulkanu.

Google Maps w partnerstwie z Jeffem Mackley`em i Chrisem Horsley`em z agencji turystycznej Ultimate Volcano Expeditions chcąc uchwycić wnętrze krateru Маrum na wyspie Ambrym w Archipelagu Vanuatu zeszli na głębokość 400 metrów w czeluść wulkanu i zrobili panoramiczne 360˚ zdjęcia stopionego jeziora lawy.

"Gdy stoicie tuż przy gigantycznym jeziorze roztopionej, gotującej się skały" myślicie, jak niewiele znaczy człowiek, wyznał Mackley.

Ambrim jest domem dla drugiego aktywnego wulkanu o nazwie Benbow, a także ponad 7 000 ludzi, którzy żyją tam w dziesiątkach wiosek, w okolicznych lasach.

Moses -szef wioski Endu wyjaśnił znaczenie wulkanów dla miejscowej ludności w Google blogpost.

"Wierzymy, że wulkany Marum i Benbow to diabły. Wspinając się na wulkan, trzeba być bardzo ostrożnym, bo te dwa wulkany mogę wpaść w gniew w każdej chwili”.

"Wierzymy, że Benbo to mąż a Маrum to żona. Czasami, gdy nie zgadzają się, dochodzi do wybuchu, który oznacza, że duch rozzłościł się i dlatego musimy poświęcić wulkanowi świnię ".

Moses ma nadzieję, że ekspozycja Ambrym dzięki Google Street View pomoże w rozwoju turystyki na wyspie.

Autor: 
Anthony Cuthberston/Emilia Liberda
Źródło: 

Newsweek

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.