Często rozwiązujecie quizy na Facebooku? Oto co poważnie powinno was zaniepokoić

Na pewno często pozwalacie sobie na mniej lub bardziej zabawne quizy w sieci społecznościowej Facebook, ale nie jesteście świadomi tego, że za tą pozornie nieszkodliwą zabawą stoją grupy hakerów, których głównym celem jest kradzież danych.

Niedawno przyłapano grupę hakerów, która używała na Facebooku właśnie quizów po to, by kraść dane osobowe użytkowników.

Większość zainfekowanych quizów służyła zbieraniu informacji, a następnie ich odsprzedawaniu. Ale jeden taki quiz mógłby być zarażony złośliwym oprogramowaniem mogącym wyrządzić znacznie więcej szkód.

Eksperci ostrzegają, ze poprzez quizy użytkownicy sieci dają bardzo dużo informacji, które później mogą być użyte przeciwko nim lub mogą spowodować, że kliknie się na zainfekowany link. Podkreślają, że nie oznacza to, żeby użytkownicy zupełnie zaprzestali zabawy z quizami, ale powinni być szczególnie ostrożni, gdy to robią.

Nie chodzi też o legitymowanie swoich znajomych, co samo w sobie brzmi zbyt sensacyjnie lub rezygnację ze zwykłego sposobu komunikacji.

Po prostu, linki należałoby otwierać w osobnym oknie, a nie w tym, w którym jest się zalogowanym na Facebooku.

Należy unikać wprowadzania adresu mailowego i hasła używanych do logowania na Facebooku do logowania się w innych serwisach.

 

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

blic.rs

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
3 + 12 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.