Facebook: Nie zobaczymy już liczby „lajków”

Facebook zastanawia się nad rezygnacją z pokazywania liczby reagujących na publikacje użytkowników serwisu. Chodzi o pomoc osobom, które bardzo źle znoszą niewystarczającą ilość tzw. lajków.

Portal Digital Trends opublikował wyniki ostatnich badań sieci społecznościowych i podał do wiadomości, że Facebook przygotowuje się do usuwania liczników „lajków” stosowanych w aplikacji Android.

Serwis potwierdził informacje w swojej wypowiedzi dla magazynu TechCrunch.

Parę miesięcy temu Mark Zuckerberg wyraził ubolewanie, że użytkownicy Facebooka większą uwagę przywiązują do liczby reakcji na swoje publikacje, niż do nawiązywania i umacniania więzi z innymi użytkownikami.

Zagrożone zdrowie psychiczne

Pogoń za pozyskaniem uwagi w sieciach społecznościowych to w ostatnich latach trend mający bardzo negatywny wpływ na zdrowie psychiczne ludzi, zwłaszcza 12-16-latków.

Jean Twenge, profesor psychologii z Uniwersytetu w San Diego, przed dwoma laty opublikował pracę, w której wskazał na rosnącą liczbę 12-16-latków, którzy dziennie spędzają w sieciach społecznościowych co najmniej pięć godzin i ostrzegał, że ta kategoria wiekowa jest 70 razy bardziej narażona na myśli samobójcze niż młodsi i nieco starsi, którzy spędzają w sieci około godziny dziennie.

Rezultaty badań dr Twenge pokazały również, że rośnie liczba apatycznych i zrozpaczonych 12-16-latków, zwłaszcza płci żeńskiej.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
16 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.