Intymne pytania: teraz Facebook chce wiedzieć, z kim lub czym śpimy

Facebook wprowadził nową funkcję: “Did you know” nakłoni użytkowników, aby podzielili się z innymi prywatnymi informacjami. Jednak jedno pytanie szczególnie oburzyło użytkowników i zostało w końcu usunięte.

 

"Did you know" – nowa funkcja na Facebook’u
Od dłuższego czasu Facebook napotyka na niechęć ze strony użytkowników do dzielenia się prywatnymi informacjami. Dodają coraz mniej postów. Dlatego nieustannie pojawiają się nowości, które mają na celu wzbudzenie stałego zainteresowania społeczności Facebook’a.

Ostatnia nowość, funkcja “Did you know”, ma zachęcić użytkowników do dodawania większej liczby postów. Odpowiedzi na hipotetyczne pytania mają sprowokować dzielenie się prywatnymi informacjami i Fun Facts. Czasami trzeba też po prostu uzupełnić zdania, jak na przykład: “gdybym mógł/mogła teleportować się do dowolnego miejsca lub czytać w ludzkich myślach, wybrałbym/wybrałabym…”.

Jednak niektóre pytania są po prostu zbyt intymne. Zgodnie z raportem pojawiło się zdanie do uzupełnienia “Zwykle sypiam z …”. Spowodowało to oburzenie wśród użytkowników portalu społecznościowego.

 

Oburzenie wśród użytkowników
Zgodnie z informacją podaną na portalu BusinessInsider rzecznik Facebook’a Daniel Harrison w oświadczeniu mailowym miał stwierdzić, że to pytanie spowodowało oburzenie wśród użytkowników.

Natomiast twórcy tej funkcji chceli jedynie zachęcić użytkowników do dzielenia się informacjami dotyczącymi tego, z jakimi przytulankami śpią, np. przytulanką w żyrafy. Jednak ze względu na fakt, że zdanie to mogło być źle rozumiane i dotykać kwestii upodobań seksualnych, zostało już usunięte.

Funkcja “Did you know” została wprowadzona w grudniu 2017 roku.

Autor: 
Nicole Resnik/Tłum. Monika Satro
Źródło: 

chip.de

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
5 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.