Jesteście smutni i nieszczęśliwi? To wina Facebooka!

Jesteście zmartwieni, niezadowoleni i zazdrośni? Nowe badania wykazują, że winny temu jest najprawdopodobniej wasz profil na Facebooku.

Na Uniwersytecie w Kopenhadze przeprowadzono eksperyment, w którym wzięło udział 1 095 osób. Połowa z nich nie korzystała z Facebooka przez tydzień, a druga połowa nadal udzielała się w sieci.

Siedmiodniowy test zakończyło 888 uczestników. 13% z grupy, która miała nie korzystać z Facebooka przyznało, że kłamali. Ci, którzy przyznali się, że zazdroszczą swoim przyjaciołom z Facebooka aktywności i sposobu życia, którym się chwalili w sieci, wyniosło najwięcej korzyści z zaprzestania swojej aktywności na Facebooku.

Ci, którzy byli aktywni w sieci, swoje zadowolenie z życia ocenili na 7.74 z 10 możliwych punktów, ale już ci, którzy zaniechali korzystania z popularnej sieci społecznościowej dali wyższą ocenę - 8.11.

Badanie wykazało również, że jeśli chodzi o dorosłych w wieku od 19 do 32 lat okazało się, że im więcej czasu spędzają na Facebooku, tym większa szansa na to, że popadną w depresję.

"Miliony ludzi każdego dnia spędzają godziny na Facebooku. Z pewnością jesteśmy lepiej skomunikowani niż kiedyś, ale czy ta komunikacja jest dla nas taka dobra ? Sądząc po badaniu, nie. Nawet zbyt częste korzystanie z Facebooka w celu wzajemnego informowania się, pozyskiwania informacji o innych ludziach negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i to w różnych wymiarach”, powiedział autor badania Morten Tromholt.

Autor: 
Milica Bajić/Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

blic.rs

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
11 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.