PRZERAŻAJĄCE. Oto, co Facebook WIE O TOBIE.

Każdy użytkownik sieci internetowej jest potencjalnym produktem. Najlepiej widać to na Facebooku. Serwis społecznościowy, który ma prawie dwa miliardy użytkowników każdego dnia bawi nas swoimi bezpłatnymi informacjami. Oprócz tego, technologiczny gigant stara się nas jak najdłużej zatrzymać na swoich serwisach za pomocą aplikacji mobilnych takich, jak "Messenger", "Whatsapp" i "Instagram". Przyczyna jest oczywista - im dłużej zatrzymujemy się na stronach internetowych Facebooka, tym więcej danych o nas zbiera.

To właśnie te dane są tym, co przyciąga na platformę reklamodawców. Mówiąc prościej, nasze dane napełniają kieszenie Facebooka pieniędzmi. Mnóstwem pieniędzy. Na stronie TheNextWeb jeden z użytkowników opublikował, jakie informacje zdobył o nim Facebook i to tylko dzięki jego własnej aktywności na tym portalu.

Oczywiście, że Facebook nie będzie publikował wszystkich informacji, jakie posiada o swoich użytkownikach, ale nawet i ten kawałek, który został podany do wiadomości na wspomnianej stronie wydaje się być dość zaskakującym i przerażającym, bo za pomocą tej informacji nawet zupełnie nieznana osoba może stworzyć bardzo dokładne opinie o was, waszym życiu i zainteresowaniach.

Można zobaczyć jakiego telefonu używacie, jakim komputerem się posługujecie, z jakiej przeglądarki korzystacie, czy podróżujecie i dokąd, a nawet poznać wasze poglądy polityczne. Profile te zostały stworzone na bazie waszych „lajków”, statusu, bliskości waszych przyjaciół, miejsca, celów kariery jak i waszych relacji z innymi użytkownikami czy reklamodawcami. A to tylko część, o której Facebook mówi wprost, a ile z tego ukrywa! A przecież informacje podajemy dobrowolnie, bez specjalnego namysłu.

Ludzie boją się ataków hakerskich, jakby nie wiedzieli, że większym zagrożeniem dla ich prywatności są niezliczone strony, z których na co dzień korzystają, pisze TheNextWeb.

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

blic.rs

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 17 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.