Spada zainteresowanie Facebookiem

By porozmawiać o sprawach dnia powszedniego, wiele osób przerzuca się z Facebooka na zamknięte fora, na przykład aplikację WhatsApp.

Dzieje się tak dlatego, że obawiają się o swoją prywatność, chcą uniknąć fałszywych informacji i toksycznych dyskusji.

Jak pokazały wyniki ankiety przeprowadzonej przez Instytut Reutersa, ludzie nie chcą już dzielić się swoimi sprawami na Facebooku. Młodzi wolą Instagram, Snapchat i WhatsApp.

Dla 36% ankietowanych Facebook jest dalej najpopularniejszą siecią społecznościową, ale traci w starciu z aplikacjami, zwłaszcza WhatsApp, która jako źródło informacji, w ciągu 4 lat potroiła swoją popularność i zyskała 15% zainteresowanie.

Zamknięte platformy

Okazuje się, że ludziom lepiej rozmawia się na zamkniętych platformach, zwłaszcza w krajach nękanych podziałami, w których niebezpiecznie jest otwarcie wyrażać swoje polityczne poglądy (Malezja, Turcja).

Indagowani mówili, że informacje znajdowane na Facebooku i Twitterze udostępniają w grupie na WhatsApp, bo tam można porozmawiać z niewielką grupą przyjaciół.

I chociaż upadek Facebooka można przypisać zmienionym algorytmom, których celem jest interakcja z rodziną i przyjaciółmi, brak zaufania jest jednym z głównych zarzutów w stosunku do tej sieci społecznościowej.

Tylko 23% z 74.000 indagowanych w 37 różnych krajach stwierdziło, że wierzy w informacje publikowane w sieciach społecznościowych. Na początku dawało wiarę 44% .

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
10 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.