Xiaomi opatentował smartphone ze słoneczną baterią

W światowej organizacji własności intelektualnej kompanią Xiaomi został urządzony patent na smartphone z bez ramkowym ekranem i baterią słoneczną na tylnej paneli. Z opisu wynika, że nowostka będzie miała przedni aparat, który będzie ukryty pod wyświetlaczem. W tym miejscu będzie się znajdował i odcisk palca.

Aparat główny ma dwa moduły, jednak cokolwiek o je charakterystykach powiedzieć ciężko. Możliwe, że jeden będzie miał modną na dzisiaj rozdzielność 48 MP. O innych specyfikacjach na razie można tylko się domyślać, ponieważ to jest patent, znaczy nie obowiązkowo „dorośnie” do gotowego urządzenia.

Co dotyczy baterii słonecznej, to jej używanie wyzywa od razu pytania. Po pierwsze, sprawność takich baterii nieduża i nie przekracza 20% w najlepszym przypadku. Biorąc pod uwagę powierzchnię tylnej paneli, ładować takie urządzenie trzeba będzie długo.

Po drugie, współczesne akumulatory „nie lubią upału”, a ładowanie odbywa na słońcu. Jak to będzie zrównoważono w konstrukcji, nadal nie wyjaśniono.

Na końcu, po trzecie, smartphone zazwyczaj noszą w kiszeni, z tego powodu panel baterii po prostu nie będzie używana większość czasu. I trzeba pamiętać o delikatności takich urządzeń, spadu sprawności przy zanieczyszczeniu itp. W całości koncepcja na razie wygląda niejednoznacznie.

 

Autor: 
Andrej Galadej / Tłumaczenie: Valeriya Galantseva
Źródło: 

igromania.ru

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.