7 objawów, które mogą wskazywać na raka

Jeden z wiodących rosyjskich onkologów, Siergiej Abashin, mówił o objawach raka. 

Siergiej Abashin, główny badacz w Departamencie Onkologii Klinicznej Federalnego Instytutu Budżetowego Instytutu Naukowego ds. Zaawansowanych Badań Medycznych imienia Rogaczowa, wymienił objawy, które mogą wskazywać na to, że dana osoba zachorowała na raka. Jego zdaniem onkolog zidentyfikował siedem znaków wskazujących. ​

Tak więc, według lekarza, każde nietypowe krwawienie  lub wydzielina  we wszystkich narządach i częściach ciała może być objawem raka  . Również rozwój raka w ciele może pojawić się w dowolnym miejscu na ciele. 

Trzeci objaw, naukowiec nazwał każdym długoterminowym  nieleczącym się wrzodem . Czwarty objaw obserwuje się z czasem. Zaburzenia pracy jelit lub pęcherza , indywidualnie w każdym z tych narządów lub jednocześnie w dwóch z nich. 

Ponadto, onkolog zauważył, że zawsze należy zwracać uwagę na  długie zaburzenia trawienne  lub  trudności w połykaniu  - zjawiska te wskazują również na pojawienie się guzów. Chrypka i kaszel przez długi czas są również niepokojącym objawem raka. 

Wreszcie, według lekarza, wszelkie zauważalne zmiany w brodawkach lub w innych narządach -  mogą mówić o rozwoju raka  . 

Jednocześnie należy pamiętać, że żaden z objawów nie może zdiagnozować raka – dokładną diagnozę można ustalić tylko na podstawie wyników analiz - biopsji, histologii i badań immunohistochemicznych.

Autor: 
Alla Shevchenko
Źródło: 

medikforum

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
17 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.