Matka wybudziła syna ze śpiączki za pomocą dezodorantu

Brytyjski nastolatek Cacper Crause wybudził się ze trzytygodniowej śpiączki po tym, jak jego matka rozpyliła jego ulubiony dezodorant, informuje Daily Mail.

W lutym tego roku 13-letni uczeń odprawił się na lodzi z kolegami i wypał za bort. Nastolatek nie umiał pływać i przybywał pod wodą około 25 min.

Do reanimacji jego dostarczyli helikopterem. Został żywy ale wpadł w śpiączkę. Około trzech tygodni nie reagował na żadne bodźce zewnętrzne, lekarze obawiali się, że z powodu braku tlenu w mózgu nastąpiły nieodwracane zmiany.

Wszystko się zmieniło w dzień, kiedy pielęgniarka, która miała myć pacjenta, zaproponowała jego matce przynieść jego ulubione kosmetyki. Kobieta rozpyliła dezodorant syna obok jego lóżka, i on w ten sam moment otworzył oczy.

Lekarze rekomendują stymulować uczucia pacjentów w śpioszce na różne sposoby: rozmawiać z nimi, włączać muzykę, trzymać za rękę, używać znajome zapachy. Co pomogło w tym przypadku.

Teraz Cacper prawie w pełni wrócił do zdrowia, u niego zostały nieduże problemy z wymową i prawą ręką. Ze słów chłopaka, teraz on będzie uważać dezodorant swoją maskotką.

Autor: 
Valeriya Galantseva
Źródło: 

ria.ru

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
4 + 9 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.