Zmutowany wirus z Wielkiej Brytanii, który rozprzestrzenił się po świecie, potwierdzony w 33 krajach

Koronawirus

Han Sanghee = Zmutowany wirus z Wielkiej Brytanii, który od poprzedniej wariacji przenosi się szybciej o 70%, został potwierdzony w dniu 02.01 w Wietnamie i Turcji.

Wirus, którego rozprzestrzenianie się było ograniczone tylko do sąsiednich krajów europejskich, rozprzestrzenił się do Azji, Ameryki Północnej oraz na Bliski Wschód, wznosząc alarm wśród medyków w każdym z państw, w którym się znalazł.

Dnia 02.01 The New York Times podało, że liczba państw, do których dostał się zmutowany wirus wzrosła do 33, 19 dni po tym, jak brytyjski rząd poinformował Światową Organizację Zdrowia (WHO) o pierwszym przypadku (14.12).

Do teraz zmutowany wirus dotknął oficjalnie następujące kraje: Stany Zjednoczone, Kanadę, Belgię, Danię, Finlandię, Francję, Niemcy, Islandię, Włochy, Niderlandię, Norwegię, Portugalię, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię, Koreę Południową, Chiny, Tajwan, Japonię, Singapur oraz kraje Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu.

W Stanach Zjednoczonych, kraju, którego pandemia dotknęła najbardziej, kolejny przypadek został potwierdzony na Florydzie, po potwierdzeniu przypadków w Kolorado oraz Kalifornii.

Przedstawiciele służby zdrowia twierdzą, że żadne z ludzi, u których został potwierdzony wirus, nigdzie ostatnio nie podróżowało, i że jest możliwe, że wirus rozprzestrzenił się już wcześniej.

W Korei Południowej potwierdzono już 9 przypadków zmutowanego wirusa. Po pierwszym potwierdzonym przypadku 28 dnia poprzedniego miesiąca, liczba wzrosła do 9 w 5 dni.

Przypadki, które nie zostały oficjalnie potwierdzone, mogą zwiększyć liczbę państw, do których dotarła nowa wariacja wirusa.

Liczba krajów, które zabroniły lub ograniczyły wstęp podróżnym z Wielkiej Brytanii, wzrosła do ponad 40. Niektóre kraje ograniczyły również wstęp podróżnym z innych krajów, gdzie został wykryty zmutowany wirus. Filipiny zabroniły wstępu 19 krajom, włącznie ze Stanami Zjednoczonymi.

Zmutowane wirusy nie są powodem poważniejszych symptomów i nie zwiększają procenta śmiertelności, ale są o 56-70% bardziej zaraźliwe od standardowego wirusa. Podobnie zmutowany wirus pojawił się również w Republice Południowej Afryki.

Autor: 
Tłum. Julia Karoń

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
14 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.