Cukrzyca: żegnajcie strzykawki, nadchodzi insulina w pigułkach

Insulina w kapsułkach: ważna wiadomość dla osób chorych na cukrzycę

Cukrzyca: krok naprzód, by poprawić jakość życia osób cierpiących na tę chorobę. Cholestosome - tak nazywa się nowa technologia insuliny w kapsułkach, która została ostatnio zaprezentowana przez grupę naukowców z Niagara University. Po otrzymaniu pozytywnych wyników eksperymentalnych przeprowadzonych na zwierzętach laboratoryjnych, zespół przygotowuje się do podjęcia współpracy z partnerami farmaceutycznymi, aby rozpocząć badania ekperymentalne tej innowacyjnej formuły w postaci kapsułek na ludziach.

 

Insulina w pigułkach: zalety dla diabetyków

Nowa terapia przy pomocy insuliny w kapsułkach oferuje oczywistą zaletę cukrzykowi, który może w ten sposób uniknąć tysięcy zastrzyków w ciągu każdego roku, a którym musi się systematycznie poddawać z powodu jedynej dostępnej aktualnie terapii. Nowa kapsułka z insuliną będzie podawana w zewnętrznej otoczce, stworzonej na bazie tłuszczów, ochrzczonej przez naukowców nazwą Cholestosome. Będzie ona odporna na możliwe ataki soków trawiennych produkowanych przez żołądek, docierając w ten sposób nietknięta do jelita pacjenta, gdzie jej zawartość na bazie insuliny będzie leczyć cukrzycę. Wydaje się zatem, że nowa terapia ustna mierzy się ze wszystkimi przeszkodami, które dotychczas stały na drodze do jej urzeczywistnienia.

 

Cukrzyca we Włoszech: ciągły wzrost zachorowań

We Włoszech jest prawie 4 miliony cukrzyków, nie mówiąc o chorych, którzy nie zostali zdiagnozowani, a których może być ponad milion. Liczba chorych we Włoszech, w przeciągu ostatnich 30 lat, więcej niż podwoiła się. Widać to zwłaszcza w Kalabrii, gdzie ponad 8% populacji choruje na cukrzycę. Najmniej zachorowań występuje natomiast w regionie Trydent-Górna Adyga (3,5%) według danych Istat z 2014 roku. Choroba pojawia się przeważnie u osób w wieku między 50. a 69. rokiem życia, z odsetkiem odrobinę wyższym u mężczyzn na poziomie 5%, aniżeli u kobiet, u których wynosi on 4%. W cukrzycy wyróżnia się różne typy, wśród których mamy cukrzycę typu 1, chorobę autoimmunologiczną, która częściej atakuje dzieci i dlatego jest również nazywana „cukrzycą dziecięcą”, cukrzycę typu 2 insulinoniezależną oraz cukrzycę ciężarnych, która dotyka kobiety w ciąży.

Autor: Paolanew

Tłumacz: Paulina Lampkowska

​Źródło: Blastingnews

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
10 + 9 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.