Kolejna kontrowersyjna szczepionka w obowiązkowym programie szczepień!

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł podpisał rozporządzenie, które od 1. stycznia 2017r. wprowadzi do kalendarza obowiązkowych szczepień szczepionkę przeciw pneumokokom. Koszty tego kontrowersyjnego szczepienia będą pokrywane z budżetu państwa!

Szczepionka przeciw zakażeniom pneumokokowym będzie podawana trzykrotnie każdemu dziecku do 6. miesiąca życia. Do tej pory zanotowano liczne reakcje poszczepienne na całym świecie obejmujące gorączkę, wymioty, biegunkę, drgawki, astmę, zapalenie płuc i zespół nagłej śmierci niemowląt. Co ciekawe u wielu niemowląt na skutek szczepienia rozwinęła się pełnoobjawowa infekcja pneumokokowa.

Badanie opublikowane na łamach “Pediatrics” w 2010r. wskazują również, że na skutek szczepienia wzrasta ryzyko poważnego powikłania poszczepiennego – zapalenia płuc. Jak w większości tego typu badań naukowcy “uspokajają”, że korzyści ze stosowania szczepionki, przewyższają ryzyko. Ale czy na pewno?

Inne badania dostarczają jednak zgoła odmiennych wniosków. W niektórych przypadkach szczepienia przeciw pneumokokom nie tylko nie spowodowały spadku zachorowalności, ale wręcz nasiliły częstość występowania zapalenia płuc. Wielu chorych wymagało następnie ciężkiej hospitalizacji.

Nie milkną kontrowersje wokół szczepień. Problem zdają się zauważać również media głównego nurtu. To dobry znak, że niewygodne tematy poruszane dotychczas w drugim obiegu trafią do szerszego grona odbiorców. Zachęcamy do zapoznania się z ostatnim odcinkiem programu “Szeptem” wyemitowanym w Telewizji Polskiej. Publicyści rozmawiają z dwoma ekspertami dotyczącymi szczepień, którzy demaskują prawdziwe zamiary wielkich, farmaceutycznych korporacji.

Źródło: Antypharma

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
16 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.