Konopie indyjskie- alternatywą leczenia wielu chorób

Tutaj chodzi o leczenie, a nie o przysłowiowe ćpanie, ani o popełnienie przestępstwa. Chodzi o sprawdzone środki, które pomogą, wesprą leczenie tradycyjne. Wiele osób przyjmuje konopie indyjskie i nie żałują- lepiej się czują, mniej odczuwają skutki stresu, są wyluzowani, mają ładniejszą skórę, przestały im wypadać włosy, opuściły ich lęki, nerwice a nawet objawy różnych chorób psychicznych, szybciej regenerują im się kości po złamaniach, szybciej przebiega regeneracja komórek nerwowych- ogólnie mają się lepiej.

Konopie indyjskie szczególnie poleca się w chorobach dermatologicznych, o czym napisano poniżej choć nie tylko.​

Konopie indyjskie wykorzystano do produkcji linii kosmetyków INDIA, czyli wyjątkowo łagodnej formuły z olejem konopnym. W produktach wykorzystano właściwości lecznicze Cannabis sativa L. Chodzi tu o działanie kwasów omega 3, 6 i 9 zawartych w konopii.

Kwasy te łagodzą podrażnienia skóry i nawilżają ją.

Z kolei olej z konopii zawiera witaminy, fosfolipidy oraz fitosterole, a także chlorofil i minerały. Dzięki opisanym powyżej składnikom preparaty zawierające olej z konopii odżywiają skórę i opóźniają proces starzenia.

Wśród kosmetyków polecanych do pielęgnacji włosów można wymienić takie jak: szampon wygładzający strukturę włosa, nadający im miękkość i połysk, a także maskę do włosów gwarantującą odżywienie włosów .

Osobom o spierzchniętych wargach poleca się pomadkę, która odżywia usta i je chroni.

W ofercie wyrobów z konopii indyjskich jest także krem do rąk i stóp. Środki te łagdzą podrażnienia skory i dają uczucie miękkości naskórka zraz po aplikacji tego specyfiku.

Dla osób korzystających z masaży polecane są olejki zarówno do masażu relaksacyjnego jak i leczniczego. Kosmetyki te dają efekt nawilżenia oraz ujędrnienia skóry.

Dla tych, którzy lubią ładne zapachy poleca się wodę toaletową ( dla mężczyzn) i perfumy damskie. Napełniają one nutą energii i prawdziwym optymizmem.

Pacjentom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry poleca się maść konopną, która wykazuje działanie odbudowujące. Produkt ten pomaga w pielęgnowaniu nie tylko atopowo zmienionej skóry, ale też w owrzodzeniu i w łuszczycy. Środek ten nawilża i wygładza skórę, a także łagodzi podrażnienia.

W przypadku odleżyn warto nałożyć na skórę balsam Q, który natłuszcza i nawilża ją..

Poza tym warto napomknąć o oleju konopnym full spectrum Cannabis Sativa 100%.

Olej z kwiatów siewnych uzyskuje się metodą ekstrakcji nadkrtytycznym CO2. Olej ten nie ma działania psychoaktywnego tak samo jak wymienione powyżej związki konopii indyjskich. Substancje te nie są narkotykami zabronionymi do użycia.

Olej z konopii indyjskich można stosować 2-3 razy dziennie po 2-4 kropli pod język. Jednak aby poprawić płynność oleju należy wstawić butelkę z olejem do ciepłej kąpieli wodnej na 2-3 minuty.

Cannabis Sativa 100% polecana jest w przypadku chorób nowotworowych. Środek ten zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych, a także zakłóca wzrost tych komórek, a w niektórych przypadkach indukuje ich śmierć.

Oprócz tego Cannabis Sativa stosowana jest jako środek wspierający podstawową terapię w padaczkach lekoopornych. Lek ten poprawia jakość snu, ma działanie antydepresyjne, przeciwlękowe i uspakajające.

W przypadku osób leczących się chemioterapią stymuluje apatyt i zmniejsza mdłości.

Dzięki działaniu nuroprotekcyjnemu, czyli poprzez regenerację komórek nerwowych lek ten ma zastosowanie w chorobie Parkinsona, chorobie Alzhaimera, w stwardnieniu rozsianym oraz po wylewach do mózgu.

Z innych działań można wymienić : wspomaganie regeneracji kości po złamaniach, działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz hamujące postępowanie osteoporozy.

Opisane powyżej działanie konopii indyjskich zostało opracowane w powyższym artykule na bazie materiałów reklamowych i ofercie sklepu sprzedającego te wyroby- przedstawionej przez sprzedawcę w Rzeszowie przy ul. Mickiewicza.

 

Autor: 
Agnieszka Szczepanik

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.