W Paragwaju marihuana będzie stosowana w lecznictwie

Projekt ustawy, który zaakceptował Senat Paragwaju dotyczy regulacji obrotu narkotyków i dekryminalizuje medyczne użycie marihuany- pisze o tym dziennik Ultima Hora.

W dokumencie zawarte jest przede wszystkim, że osoby, które hodują i przetwarzają marihuanę do celów wyłącznie własnej konsumpcji i celów medycznych, zostaną zwolnione z odpowiedzialności karnej. W takim przypadku osoba musi posiadać zaświadczenie o chorobie, przy której możliwe jest użycie medycznych konopi, potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej.​

Przetwarzanie i hodowanie marihuany przez osoby do własnej konsumpcji i celów medycznych nie będzie karane. Osoba będzie musiała posiadać zaświadczenie o tym, że jest chora i która musi używać z tego powodu medycznych konopi- potwierdza to Ministerstwo Zdrowia w Paragwaju.

Licencje na produkcję i kontrolowaną komercjalizację marihuany medycznej będą wydawane paragwajskim firmom. Do Ministerstwa Zdrowia trafi też 2% wyprodukowanego towaru: będą mogli z tego skorzystać bezpłatnie potrzebujący.

Autor: 
Piotr Franiczek

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.