Przez pomyłkę 8 osób dostało pięć dawek szczepionki przeciw koronawirusowi

Zdjęcie: bloomberg.com

Przez pomyłkę ośmiu pracowników domu opieki w niedzielę otrzymało pięć dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi. Jak do tej pory nie ma to poważnych konsekwencji dla ich zdrowia. Siedem kobiet i jeden mężczyzna w wieku od 38 do 54 lat pracowali w domu opieki w Stralsundzie w północno-wschodniej części Niemiec. Każdy z nich priorytetowo otrzymuje szczepionkę Pfizer-BioNTech – informuje francuska państwowa korporacja medialna Franceinfo.

Wszyscy natychmiast zostali poinformowani o pomyłce. Czterech z nich zostało przyjętych do szpitala z łagodnymi objawami grypopodobnymi, a pozostali wrócili do domu. “Bardzo mi przykro z powodu tego, co się stało” - powiedział prokurator okręgowy służby zdrowia, zapewniając, że są to tylko pojedyncze przypadki ludzkiego błędu. “Życzę każdemu, komu się to przydarzyło, uniknięcia poważnych skutków ubocznych” - dodał, cytowany przez Focus.

Niemiecka firma BioNTech, która opracowała szczepionkę, w weekend rozpoczęła szczepienia w kilku krajach europejskich. Przed tym informowała, że przekroczenie standardowej dawki podczas badań nie prowadziło do poważnych skutków ubocznych. Ta szczepionka, stworzona w mniej niż rok, wymaga dwóch wstrzyknięć po 0,3ml w odstępie 2-3 tygodni. Jest dostępna w fiolkach, których zawartość po rekonstytucji powinna wystarczyć na pięć dawek

Niemieckie władze sanitarne, stwierdziły również, że fiolka może zawierać sześć dawek. Według rzecznika Ministerstwa Zdrowia każda fiolka ma “mały nadmiar”, który może być wystarczający na szósty zastrzyk.

Pomimo tego, rząd Angeli Merkel apeluje do pracowników służby zdrowia, aby “pod żadnym warunkiem” nie używali nadmiaru z kilku ampułek do pobrania dodatkowej dawki.

Autor: 
Autor: Петя Славова Tłumacz: Yasmeen Ibupoto

Komentarze

Wysłane przez livebet (niezweryfikowany) w
Do you like watching football? If you like watching football, in this topic let me share who and where finds links to watch live football .. For example, I follow the English Premier League and the Champions League. I even love football very much and that's why I created a blog through which I help others to be able to <a href=https://www.livebet.bg/>livebet.bg</a>, because all channels are paid and to pay for each league is unnecessary, especially in these crises.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 11 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.