Co dzieje się w organizmie, kiedy każdego dnia pijesz ciepłą wodę?

Fot. istock

O korzyściach płynących z tego zdrowego rytuału

Picie ciepłej wody, zwykle z plasterkiem lub sokiem z jednej cytryny przynosi niewiarygodne korzyści dla organizmu. Jeśli wprowadzisz ten nawyk, picia jednej szklanki ciepłej wody na czczo, w twoim ciele mogą zajść pozytywne zmiany.

Niektóre z najbardziej widocznych korzyści dla zdrowia płynących z picia ciepłej wody z cytryną wcześnie rano na pusty żołądek to: poprawa trawienia, szybszy metabolizm i piękniejsza, gładka skóra. Jest to spowodowane głównie oczyszczającym działaniem tego rytuału.

Picie ciepłej wody na czczo jest bardzo dobre, szczególnie z cytryną, ponieważ aktywuje procesy metaboliczne, budzi organizm po śnie i go nawadnia. Utrzymanie odpowiedniego nawodnienia rano jest szczególnie ważne dla zdrowia oraz kondycji organizmu. W nocy, podczas snu tracimy bardzo dużo płynów, dlatego picie ciepłej wody rano jest dobrym sposobem, aby zregenerować ciało po tych stratach oraz je nawodnić.

Podczas zimnych dni ciepła woda może pomóc się rozgrzać, jeśli będzie taka potrzeba. Jest świetnym zastępstwem dla gorącej herbaty, z którą jak wiadomo, nie można przesadzać. Picie ciepłej wody odpręża mięśnie, szczególnie po treningu.

Spożywanie ciepłej wody może również mieć zbawienny wpływ dla twojej skóry. Ciepła woda nawadnia skórę, a w połączeniu z cytryną ma właściwości alkalizujące i regenerujące, które mogą łagodzić różne podrażnienia skóry, trądzik, zmniejszyć wydzielanie sebum i dodać skórze blasku.

Regularne picie ciepłej wody rano może pomóc w odchudzaniu, ponieważ poprawia metabolizm i oczyszcza organizm. Jest to dobry początek spalania tłuszczu w połączeniu ze zdrową i zbilansowaną dietą.

Ciepła woda pomaga okrężnicy przyspieszyć jej ruchy, co poprawia regularność wypróżnień i detoksykację.

Zalecane jest, aby woda, którą pijesz, nie była za gorąca. Zbyt ciepłe płyny mogą uszkodzić przełyk, szkliwo zębów i wpływać niekorzystnie na mikroflorę jamy ustnej i brzusznej.

Tłumaczyła Yasmeen Ibupoto

Autor: 
Илияна Николова
Źródło: 

az-jenata.bg

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
9 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.