"PROBLEM KOSMICZNEJ KUPKI" Pomóżcie astronautom rozwiązać niewygodny problem i zaróbcie na tym

Amerykańska agencja kosmiczna (NASA) ma do rozwiązania wielki problem i potrzebuje wszelkiej możliwej pomocy.Szuka mianowicie systemu utylizacji odchodów produkowanych przez astronautów. Potrzebne jest urządzenie połączone z astronautami w taki sposób, by ci mogli załatwić potrzebę, a fekalia mogły być w nim składowane przez około sześć dni. Obecnie, astronauci przebywający na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, rozwiązują problem za pomocą pieluch.

Jednakże, ponieważ zakłada się, że przy okazji najbliższych misji astronauci będą spędzać na zewnątrz stacji nawet sześć dni, będą potrzebować bardziej sprawnego systemu utylizacji moczu, odchodów i krwi menstruacyjnej.

Dlatego, w ramach platformy HeroX, NASA rozpisała konkurs pod nazwą "Rzucamy wyzwanie kosmicznej kupce" i zaoferowała nagrodę 30 000 dolarów za najlepsze rozwiązanie. Nowy system musi działać tak, by pochłonąć do 75 gramów kału i jednego litra moczu na dzień i tak przez sześć dni.

Musi pracować w warunkach mikrograwitacji i zapobiega wydostawaniu się tlenu ze skafandrów kosmonautów. Musi być wykonany w taki sposób, by astronauci mogli go aktywować bez użycia rąk. Jeśli macie jakiś pomysł, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Wymagania do wglądu : https://herox.com/SpacePoop/guidelines

Ivana Kešanski

​Tłum. Emila Liberda

Źródło: Blic.rs 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
16 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.