Znaleziono część mózgu, którą posiadają tylko ludzie. Może pomóc w leczeniu choroby Parkinsona

Naukowcy znaleźli nowy, niewielkich rozmiarów rejon mózgu, który posiadają tylko ludzie i wierzą, że może im pomóc w leczeniu choroby Parkinsona i stwardnienia zanikowego bocznego.

Jego istnienie nauka zakładała już od 30 lat, ale do tej pory nikt nie potrafił tego dowieźć. Obecne odkrycie jest na miarę odkrycia nowej gwiazdy !

Profesor George Paksinos z australijskiego Instytutu Badań Neurologicznych (NeuRA) odkrył nieznany dotąd obszar Endorestiform Nucleus dzięki współczesnym technikom kontrastowania i fotografowania.

- Obszar jest bardzo ciekawy, ponieważ jak się wydaje, nie posiadają go ani rezusy, ani inne badane dotąd zwierzęta, mówi profesor Paksinos i dodaje, że rejon ten, oprócz rozmiaru mózgu, jest tym, co czyni ludzi wyjątkowymi.

Nowo odkryty obszar leży u podstawy czaszki, w pobliżu miejsca, w którym mózg łączy się z kręgosłupem. Integruje motorykę z informacjami pochodzącymi od zmysłów. Wszystko po to, by korygować postawę, równowagę i koordynację ruchową.

- Mogę tylko przypuszczać, jaka jest jego funkcja, ale wziąwszy pod uwagę miejsce, w którym leży, prawdopodobnie bierze udział w kontroli koordynacji ruchowej, mówi profesor.

Naukowcy mają nadzieję, że odkrycie Paksinosa pomoże w znalezieniu leków na chorobę Parkinsona i stwardnienie zanikowe boczne.

Choroba Parkinsona wywołuje sztywność mięśni, drżenie, zaburzenia snu, chroniczne zmęczenie, spowalnia ruchy i przyczynia się do pogorszenia jakości życia. Może również doprowadzić do pełnej niepełnosprawności.

Stwardnienie zanikowe boczne jest konsekwencją nieprawidłowej pracy wyspecjalizowanych komórek nerwowych mózgu i rdzenia kręgowego.

Autor: 
M.A./Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

dailymail.co.uk

Komentarze

Wysłane przez Goździk Adam (niezweryfikowany) w
Odkrycie "Endorestiform NUCLEUS" dowodzi istnienia WIELKIEGO PROJEKTANTA I STWÓRCY JEHOWY BOGA PSALM 139. A odkrycia

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
4 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.