Lecimy na Marsa!

NASA zaproponowała mieszkańcom Ziemi, by ich imiona znalazły się na ogromnej liście, która zostanie włożona do rovera przygotowywanego do wylotu na Czerwoną Planetę w 2021 roku.​

Każdemu, kto wpisze się na listę, NASA umożliwi w ten sposób wzięcie udziału w wyprawie, której celem będzie szukanie życia pozaziemskiego. Rover zostanie wystrzelony 17 lipca 2020 roku. Planuje się, że wyląduje w kraterze Jezero i będzie analizował marsjańską geologię w poszukiwaniu wody i oznak dawno wymarłych form życia.FOTO:

Imiona “podróżnych” zostaną przeniesione na microchip w linijkach tekstowych cieńszych niż 0,1 % ludzkiego włosa. Jeden chip może zgromadzić około miliona nazwisk, ale być może będzie potrzebny jeszcze jeden, jeśli nowa misja będzie podobna do misji bezzałogowego lądownika InSight z 2018 roku, kiedy to w kosmos poleciały imiona 2 milionów Ziemian.

Ci, którzy dołączą do misji otrzymają od NASA prezent- bilet na Marsa i punkty w podziękowaniu za częste loty (na podstawie przelecianych kilometrów). 2 miliony szczęśliwców, których imiona wyniósł na czwartą planetę od Słońca InSight, otrzymało około 500 mln kilometrów w ramach programu dla osób często latających.

NASA poprosiła również o propozycje nazwy dla kolejnego rovera. Ostatni, Curiosity, został tak nazwany przez ucznia szóstej klasy szkoły podstawowej z Kansas.

Autor: 
M.I.M/Tłum. Emilia Librda
Źródło: 

Newser

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
3 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.