Seol Min-seok podejrzany o plagiat pracy magistersiej - "Anuluję wszystkie występy w telewizji"

Seol Min-seok (wykładowca historii koreańskiej oraz prezenter) po kontrowersji zniekształcenia historii oraz zarzutach plagiatu pracy magisterskiej ogłosił, że anuluje swoje wszystkie występy telewizyjne.

"Przyznaję, że w trakcie pisania mojej pracy dyplomowej zaniedbałem zaznaczyć odniesienia (cytaty oraz przypisy) z różnych źródeł" napisał 29 grudnia Seol na swoim koncie social media SNS. Dodał "Nie mam usprawiedliwienia na moje zachowanie i chciałbym szczerze przeprosić za moją nieodpowiednią postawę jako nauczyciela historii."

"Bardzo przepraszam wszystkich, którzy słuchali moich wykładów i wystąpień telewizyjnych oraz także tych, którzy pilnie się uczą i wykładają w środowisku akademickim." "W poczuciu odpowiedzialności anuluję swoje wszystkie wystąpienia telewizyjne."

Wcześniej tego dnia strona Dispatch podała informację, iż w porównaniu do wielu napisanych w 2008 roku prac studentów z uniwersytetu Sogang, analiza porównawcza wykazała, że plagiat wynosi 52% w napisanej w 2010 roku na uniwersytecie Yonsei pracy magisterskiej Seol'a "Badanie na temat ideologii zawartych w podręcznikach o koreańskiej historii współczesnej". W pracy pośród 747 zdań znajduje się 187, które w 100% są plagiatem, kolejne 332 zdania są podejrzane o plagiat. Dodatkowo zauważono, iż do tej pracy odniosło się około 40 osób. Seol był także w centrum kontrowersji, gdy dyrektor koreańskiego Instytutu Egiptologii Kwak Min-soo skrytykował go za podanie błędnych informacji w 2 odcinku o Kleopatrze w programie tvN "Historia świata z Seol Min-seok" (설민석의 벌거벗은 세계사).

Decyzja Seol Min-seok'a miała bezpośredni wpływ na stacje nadawcze. Seol obecnie występuje w tvN "Historia świata z Seol Min-seok" oraz MBS "Na granicy" (선을 넘는 녀석들). Obie stacje jeszcze nie wydały oficjalnych decyzji.

 

 

Autor: 
Ko Kyung-seok, Tłum. Stella Mateja
Źródło: 

hankookilbo

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.