Dzięki tej aplikacji można chodzić na koncerty

Aplikacja Luca wywołuje obecnie sensację w USA. Za jej pomocą można udowodnić swoje szczepienie na koronawirusa.

W USA opublikowano pierwszą aplikację na smartfony, za pomocą której można udowodnić, że ktoś był zaszczepiony przeciwko koronawirusowi lub miał negatywny wynik testu. Na przykład stan Nowy Jork uruchomił aplikację o nazwie Excelsior Pass, która jest dostępna zarówno w App Store, jak i Google Play. To może być sposób, dzięki któremu uczęszczanie na koncerty znowu będzie możliwe.

gotowespolki.jpg

Pierwszy krok

Dzięki tej aplikacji możesz pokazać kod QR przy wejściu na wydarzenia, który jest następnie skanowany przez kontrolera. Powiązane świadectwa szczepień i testów mogą zostać przesłane do aplikacji przez odpowiednie ośrodki szczepień i testów. Jeśli nie masz smartfona, możesz wydrukować odpowiedni dokument z kodem QR (lub zabrać ze sobą świadectwo szczepień), aby dołączyć do wydarzenia. Wraz z Madison Square Garden, duża hala w Nowym Jorku ogłosiła już, że będzie używać Excelsior Pass do kontroli wstępu.

goldsolar.png

Tego rodzaju aplikacja byłaby oczywiście możliwością przywrócenia życia kulturalnego i umożliwiłaby organizację wydarzeń takich jak seanse kinowe, przedstawienia teatralne, koncerty i wieczory autorskie. Być może nowa aplikacja Luca zostanie w tym celu rozpowszechniona. Oczywiście należałoby wówczas znaleźć sposób, aby przesłać wyniki badań i zapisy szczepień  z całego kraju do odpowiedniej aplikacji. Podobnie jak w USA, ten krok musi zostać faktycznie przejęty przez centra testów i szczepień, aby uniemożliwić ludziom wyłudzanie dostępu do wydarzeń.

Autor: 
Tłumaczenie: Karolina Nadolna

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
6 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.