Irlandczyk jako pierwszy na świecie przeszedł przeszczep barków i ręki

Szpital w Lyonie we Francji twierdzi, że jest to pierwszy na świecie przeszczep dwóch barków i ręki. Pacjentem był mężczyzna z Islandii, który wraca do zdrowia po 15-godzinnej operacji w środę w szpitalu Edouard-Herriot. W procedurze zaangażowane były zespoły medyczne z pięciu różnych szpitali i klinik, powiedział HospicesCivils de Lyon (HCL).

„O ile nam wiadomo, jest to nowość na świecie, ponieważ poprzednie przeszczepy ramion nie obejmowały barków” - powiedziała agencji prasowej AFP rzeczniczka HCL, dodając, że stan pacjenta był stabilny w piątek rano. Grupa szpitalna dodała, że ​​będzie on nadal leczony w Lyonie. Bardziej szczegółowe informacje na temat operacji zostaną ujawnione „w najbliższej przyszłości”.

Według lokalnych mediów 48-latkowi amputowano obie ręce w wieku 26 lat po tym, jak został porażony prądem elektrycznym. Mężczyzna podobno był na liście oczekujących na operację od pięciu lat.

Pierwszy na świecie przeszczep obu ramion miał miejsce w lipcu 2008 r. W Niemczech u rolnika, który został amputowany w wyniku wypadku przy pracy.Tymczasem pierwszy na świecie przeszczep ręki został przeprowadzony w Lyonie w 1998 roku.

Tłumaczyła Oliwia Starzyńska

Autor: 
euronews.com
Źródło: 

euronews.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
7 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.