Dlaczego łączymy 21 grudnia z końcem świata

Jeśli myślisz, że rok 2020 pokazał wszystko, do czego jest zdolny, pomyśl jeszcze raz – teorie spiskowe sugerują, że właśnie dzisiaj nastąpić koniec świata, kilka dni przed Bożym Narodzeniem, pisze brytyjska gazeta “Sun”.

Teorie te pojawiają się z powodu astronomicznego zjawiska Gwiazdy Betlejemskiej - wydarzenia, które trwa od wieków, a także z kalendarza Majów, który uważa się za błędnie odczytany (poprzednia teoria spiskowa dotycząca Apokalipsy w tym dniu w 2012 roku)

Ewangelista Paul Begley, pastor, przepowiedział na początku roku, że koniec świata nadejdzie dzisiaj. To on cytuje kalendarz Majów i układ Saturna i Jowisza w jednej linii, jako podstawę swoich twierdzeń.

Co przyniesie nam pojawienie się Gwiazdy Betlejemskiej - poniżej krótki film.
https://dariknews.bg/novini/liubopitno/kakvo-shte-ni-donese-poiavata-na-...
Orbity Jowisza i Saturna będą dziś tak blisko siebie, że utworzą zjawisko nazywane „Podwójną planetą” określana przez niektórych jako Gwiazda Betlejemska.

Jowisz i Saturn nie będą tak blisko siebie przez co najmniej kolejne 500 lat.

Oprócz zjawiska Gwiazdy Betlejemskiej i przeliczenia końca kalendarza Majów, jest jeszcze jeden element, który jest dodawany jako argument przez teoretyków spiskowych –jest to przesilenie zimowe, kiedy półkula północna znajduje się w najdalszym punkcie od Słońce. Po tej chwili dzień zaczyna się stopniowo wydłużać.

Autor: 
Антонио Костадинов, Tłum. Martyna Kujawa

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
4 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.