Adidas opracowuje “skórę z roślin”, która będzie używana do produkcji butów

Adidas w ostatnich latach otworzyło się na nowe materiały i obuwie z recyklingu. Obecnie, firma omówiła swój najnowszy innowacyjny pomysł, polegający na wykorzystaniu skóry roślinnej do produkcji butów.

W 2020 roku Adidas wypuściło kilka klasycznych modeli, w których zastosowano alternatywne skóry roślinne.
Marka odzieży sportowej opracowuje teraz nowe materiały pochodzenia roślinnego i zobowiązała się do włączenia materiałów ekologicznych do co najmniej 60% swoich produktów. Aby wesprzeć ten cel, firma korzysta z ciekawych materiałów.
 
Kluczowym elementem powstania ekologicznych produktów jest opracowanie nowej skóry roślinnej. Wykorzystując składnik grzybni, firma zamierza wykonywać nowe buty. Ich produkcja nie będzie mieć negatywnego wpływu na środowisko, w odróżnieniu od tradycyjnego wytwarzania obuwia. Według Business Insider, butom pochodzenia roślinnego będą również towarzyszyć inne projekty w zakresie recyklingu.
Adidas w dalszym ciągu wykorzystuje więcej poliestru z recyklingu i chce do 2024 r. używać go w całości z surowców wtórnych. Firma zamierza również wykorzystywać w swoich produktach odzież używaną do produkcji bawełny.

 
W oświadczeniu prasowym, prezes zarządu Adidasa, Kasper Rorsted, mówił o znaczeniu recyklingu i ekorozwoju:
W czasie pandemii koronawirusa inwestowaliśmy w projekty związane z ekologią, a w 2021 roku znacznie rozszerzymy naszą ofertę produktów bezpiecznych dla środowiska. W tym celu, podjęliśmy współpracę z naszymi dostawcami. Szukamy odpowiedniej struktury butów, która umożliwi przetwarzanie materiałów pochodzących z recyklingu na dużą skalę. Nasze zaangażowanie nie tylko sprawia, że Adidas jest ekologiczny, ale także napędza rozwój całej branży.


Wcześniej wykorzystywanie tworzyw sztucznych z oceanu do tworzenia butów okazało się wielkim hitem dla Adidasa. Pięć lat temu Adidas i Parley połączyły siły przy projekcie, a buty w ciągu 2020 r. sprzedały się w ponad 15 milionach egzemplarzach. Mając to na uwadze, inwestycja w naturalne produkty może okazać się sprytnym posunięciem biznesowym, a także sposobem na zmniejszenie ilości odpadów.

Autor: 
Tłum. Wiktoria Gwizdała

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
7 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.