General Motors, CES 2021 i latający autonomiczny Cadillac firmy

Już nie ma wątpliwości, że przyszłość leży na samochodach elektrycznych. Ale marzenia i plany niektórych wykraczają daleko poza sektor elektryczny, zostało to pokazane znowu potwierdzone na pokazie technologii CES.

Autonomiczne systemy mobil również nie są już szczególną innowacją w samochodach. Ale kiedy mówimy o latającym samochodzie i to marce Cadillac – to właśnie jest prawdziwa technologiczna sensacja.

Został przedstawiony na poziomie prototypu przez firmę General Motors, która integruje marki takie jak Chevrolet, Buick, GCM i Cadillac. A to kolejne zaskoczenie. Według dyrektora GM: “przemyślenie nowej przyszłości transportu prywatnego”.

Latający samochód wystartował i wylądował pionowo z dachów budynków w mieście. Jest zaprojektowany tylko dla jednego pasażera, a maksymalna prędkość, jaką rozwija to prawie 89 km/h.

Napęd całkowicie elektryczny, a dzięki silnikowi 90 kW, zestawowi akumulatorów GM Ultimum oraz czterem parom rotorów. Poza tym, latający Cadillac w całości jest autonomiczny i nie potrzebuje kierowcy. Niestety dla wielu, z pozoru nie ma to nic wspólnego ze swoimi współbraćmi, którzy w staromodny sposób poruszają się po drogach.

Oprócz jednomiejscowego pojazdu latającego General Motors zaprezentował swój prototyp latającej taksówki. Ma kwadratowy kształt, przesuwane drzwi i panoramiczny dach. Widzimy to na filmie, najprawdopodobniej będzie dla czterech pasażerów.

 

Autor: 
Снежана Мечева Tłum. Martyna Kujawa
video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
7 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.