Pogotowie na napęd odrzutowy

Wynalazca Richard Browning już wykonał lot testowy w nowym specjalnym kombinezonie ratowniczym.

Wbrew grawitacji, ratownicy będą mogli unosić się nad wodą i przemierzać górskie tereny lecąc dokładnie w miejsce, z którego zostali wezwani na pomoc. Taki był pomysł wynalazcy kombinezonu odrzutowego, który ma umożliwić szybką reakcję w sytuacjach awaryjnych, pisze Guardian.

http://gotowespolki.pl

W przypadku, gdyby nowatorskie skafandry otrzymały pozwolenie na użytkowanie, ratownicy i ratownicy medyczni, przy wykorzystaniu niewielkiego napięcia odrzutowego, bez trudu pokonaliby dystans i w krótkim czasie dotarli do osób potrzebujących pomocy.

Podczas testu Browning w nowym kombinezonie unosił się nad wzgórzami, na wysokości od trzech do sześciu metrów, szukając ofiar symulowanego wypadku.

Dwie kobiety zostały znalezione w ciągu kilku minut. By tego dokonać, „klasyczni ratownicy" potrzebowaliby ponad godziny marszu.

Innowacyjny kombinezon, z dwoma mikrosilnikami odrzutowymi, może latać bez przerwy pokonując pięciominutowe etapy.

Wynalazca mówi, że w ciągu ostatnich trzech lat odbył wraz ze swoim zespołem ponad 100 lotów w 30 krajach. Wszystkie loty związane były z udzielaniem pomocy w sytuacjach awaryjnych.

- Na razie tylko zasygnalizowaliśmy, co potrafi nowa technologia i jak może pomóc, by szybko  udzielić pomocy, powiedział Browning, zapowiadając dalsze ulepszanie swoich kombinezonów ratowniczych.

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

J.A.K./blic.rs

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.