Technologia „Hybrid Touch”- dotyk i mechanika razem.

Firma Zytronic przedstawiła technologię łączącą w sobie dwie formy interakcji z użytkownikiem: panele dotykowe oraz komponenty mechaniczne. Łączy to tym samym zalety obu: elastyczność i niezawodność, a także precyzję sterowania.

Jest to tzw. technologia „Hybrid Touch”. Daje możliwość włączenia przycisków wciskanych lub mechanicznych tarcz obrotowych (wskaźnikowych) do aktywnego obszaru pojemnościowych paneli dotykowych.

Elementy dotykowe są we współczesnych czasach bardzo powszechne. Dostarczają ogromną elastyczność oraz niezawodność. Jednak elementy fizyczne sterujące są dużo bardziej wrażliwe dotykowe i dają lepsze wrażenia, cenne w codziennym użytkowaniu.

Ta technologia łączy obie te formy kontroli, oferując zalety obu, jak mówi producent. Przykładem mogą być urządzenia przemysłowe, które często są obsługiwane gdy operator nie patrzy na ekran. W takich przypadkach liczy się pewność odczuwana dotykowo. Również przypadku aplikacji bardziej rozrywkowych, jak np. konsole do gier. Użytkownicy dużo bardziej wolą czuć przyciski i ich reakcję. Daje to większą precyzję i pozwala lepiej skupić się na obrazie.

Hybrid Touch zapewniać ma projektantom to co najlepsze z obu form interakcji z użytkownikiem. Firma Zytronic projektuje i produkuje hybrydowe czujniki dotykowe z precyzyjnie obrobionymi otworami, które są w pełni zgodne ze specyfikacją komponentów mechanicznych, pozwalając na ich dokładne umieszczenie tam, gdzie będą wymagane. W ramach takiego projektu, producent integruje wraz z elementami dotykowymi także dedykowane ścieżki zasilające i sygnałowe, które pozwolą na pracę z komponentami mechanicznymi: przyciskami, pokrętłami, itp. Sprawia to, że cała konstrukcja jest praktyczna, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i prezentacyjnym.

Technologia Hybrid Touch ma mieć wsparcie przez najnowsze układy kontrolerów rodziny Zytronic ZXY500.

Autor: 
Piotr Franiczek

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
13 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.