Nowoczesne technologie w siłach zbrojnych Rosji

Instrument „oślepiający” żywą siłę i urządzenia optyczne wroga pozwala ukryć desant, poinformował rzecznik projektanta nowej broni „Zjednoczonej Korporacji Budowy Aparatury”.

Rosyjskie okręty wojskowe otrzymają nie mającą odpowiednika w skali światowej stację oślepiającą wroga, poinformował RIA Novosti przedstawiciel projektanta nowej broni „Zjednoczonej Korporacji Budowy Aparatury” (OPK, należący do Rostechu).

Należąca do Rostechu „Zjednoczona Korporacja Budowy Aparatury” stworzyła stację zakłóceń wizualno-optycznych „Gawron” dla ochrony okrętów wojskowych w czasie nocy i o zmierzchu.

„Instrument „oślepiający” żywą siłę i urządzenia optyczne wroga pozwala ukryć desant, uchronić ludzi i okręty przed strzałami przy użyciu celownika podczas operacji bojowych. Okrętowa stacja „Gawron” przeznaczona jest do montażu na okrętach nawodnych 2 klasy, w tym także okrętach desantowych, okrętach na poduszce powietrznej, wodolotach i  różnych łodziach”, — powiedział.

 

GFP: USA, Rosja i Chiny – trójka liderów rankingu siły wojskowej

Rozmówca wyjaśnił, że za pomocą światła o wysokiej intensywności emisji urządzenie tłumi wzrokowo-optyczne i optyko-elektroniczne przyrządy obserwacyjne i celujące. „Gawron” jest skuteczny w nocy i o zmierzchu.

Urządzenie to może być również stosowane jako reflektor o wielkiej mocy albo do przesyłania wiadomości poprzez sygnały świetlne w zakresie widoczności meteorologicznej. Stacja ma małe wymiary, zapewnia ciągłą pracę przez kilka godzin zużywając przy tym mało energii.

Okrętowa stacja zakłócenia wizualno-optycznego „Gawron” zostanie zademonstrowana na międzynarodowej wystawie „Dni Innowacji Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej”, która odbędzie się w dniach 5-6 października w Centrum Kongresowo-Wystawowym Wojskowo-Patriotycznego Parku Kultury i Rekreacji Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej „Patriot” (miasto Kubinka, obwód moskiewski).

Źródło: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151001/1131904.html#ixzz46vXDKpvW

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
7 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.