Clubhouse to nowy LinkdIn dla trzydziestolatków

Ta nowa sieć społecznościowa organizuje "rooms" do dyskusji między zaproszonymi gośćmi, a głównym kryterium wejścia jest przede wszystkim posiadanie iPhona.

Wyobraź sobie miejsce, do którego wchodzisz tylko za zaproszeniem. Wyobraź sobie, że to miejsce, żeby Ci dokuczyć, wyświetla na zewnątrz listę Twoich znajomych, którzy są w środku. A obok subtelnie, lista osób, których tam nie ma, sklasyfikowana według liczby ich kontaktów, które tam są. Nie minęłoby wiele czasu, a zapytałabyś, co jeszcze robisz na chodniku. To właśnie doprowadziło do tego, że wiele osób w rekordowym czasie poprosiło swoich krewnych o zaproszenia do Clubhouse, platformy dyskusyjnej audio. Niektórzy z nich, gdy już zostali zaproszeni, zorientowali się, że nie mogą się dostać, nie dlatego, że nie mają krawata, ale dlatego, że aplikacja jest przeznaczona tylko dla użytkowników iPhonów.

Clubhouse pozwala na uczestniczenie w dyskusjach na różne tematy z różnymi ludźmi w "roomach". Obiecuje niespodziewane spotkania, przystępnych ludzi, wymianę zdań, głosy, których zwykle nie słyszysz. Masz wrażenie, że przeżywasz to, co Internet obiecywał w swoich początkach, jak powiedzą ci niektórzy z tych, którzy mówili wtedy, że czują się, jakby przeżywali początki wolnego radia.

Po wejściu do środka, nowi członkowie Clubhouse odkryli zalew dostępnych zaproszeń. To trochę tak, jakby mieć zaproszenie na zamknięty, ekskluzywny bankiet, alejednocześnie przy wyjściu z metra natknąć się na stosy zaproszeń wyrzuconych do kosza na śmieci. Przyjemność bycia zaproszonym szybko pozwala zapomnieć, jak wielu jest już członków Clubhouse (10 milionów). Tym bardziej, że każdy nowy uczestnik otrzymuje dwa zaproszenia, w czasie, gdy epidemia Covid-19 i uwaga poświęcona wskaźnikom reprodukcji nauczyły nas lepiej doceniać ewolucję krzywych wykładniczych.

Jak ich rozpoznasz?

Wśród nich znajdziemy Elona Muska i wielu ludzi, którzy chcieliby być Elonem Muskiem, działacze społeczni, którzy chcą zmienić świat i spieszą się z każdą nową siecią społecznościową, aby sprawdzić, czy działa; była młodzież, która potrzebowała dużo czasu, aby dostać się do WhatsApp, na Snapchat, na Signal i ślubowali nie przegapić następnej wielkiej rzeczy, a nawet polityków, którzy spieszyli tam z zapałem przerażeni przegapić okazję do połączenia się z opinią publiczną.

Są oni przekonani, że w ich sektorze działalności Clubhouse jest nieco bardziej użyteczny niż w innych obszarach. W dyskusjach spędzają tyle samo czasu na mówieniu dobrych rzeczy o jakości spotkań w Clubhouse, co na omawianiu tematu. Wchodzą na Facebooka i Twittera, aby powiedzieć, że są w Clubhouse, ponieważ nie znają jeszcze wystarczająco dużo osób w Clubhouse. Już wcześniej skontaktowali się ze swoim otoczeniem, aby zostać zaproszonymi na stronę z ogłoszeniami, na której poszukuje się ludzi do współpracy. Przysłuchują się dyskusjom w Clubhouse lub interweniują, robiąc coś innego, gdy czekają w kolejce na poczcie lub jadą obwodnicą.

Co się mówi?

« Zmusili mnie do przyjścia! » (moderatorzy sali udzielili mi głosu). "Nigdy nie sądziłam, że mój pediatra ma tylu przyjaciół na Clubhouse. "Słyszałem, że Xavier Niel [indywidualny akcjonariusz Le Monde] spędził drugi dzień na spotkaniu. » "Chodzę do pokoi, w których ludzie rozmawiają o Indiach, uwielbiam to. "To nowy LinkedIn dla 30-latków. "" Uwielbiam ten pokój, widzę siebie w twoich wartościach. ""Przepraszam, dostałem telefon, nie słyszałem go. "" Nie było mnie przez pierwsze 15 minut w tym pokoju, ale chciałbym powiedzieć, że... "" Jak już mówiłem... nie pamiętam jego imienia. "Dziś rano byłem w pokoju, gdzie była Paris Hilton. "" Nie przychodzę tu szukać informacji, ale stanów ducha, chwil zbiorowej refleksji. "" Podłączam Clubhouse, jak tylko jestem w samochodzie "" Niektórzy moderatorzy zapytali mnie, czy chcę mówić, więc wyszedłem. "

Jak ludzie mogą słuchać, jak sami mówią! Po godzinie policyjnej, spędzenie wieczoru na portalu społecznościowym jest o wiele mniej kłopotliwe.Anthony Bourbon, szef Feed, który w niedzielę wieczorem o 21.00 jest w roomie "Przyjdź i pitchuj swój projekt przed wykonawcami", a potem w poniedziałek rano w roomie"Jak dobrze zrekrutować swój zespół", czy on śpi z Clubhouse?

Czym jest dla nich brak gustu?

Wysłanie zaproszenia na Clubhouse do kogoś kto ma telefon z Androidem.

Tłumaczyła Julia Szułczyńska

Autor: 
lemonde.fr
Źródło: 

lemonde.fr

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
4 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.