Ośmioro najinteligentniejszych ludzi świata.

Mózg jest najbardziej tajemniczą częścią ludzkiego ciała. To najważniejsza część naszego systemu, ale co takiego musi być w mózgu, co sprawia, że niektórzy ludzie wydają się być tak bardzo mądrzy? Jedni nazywają ich anormalnymi, ale inni odbierają to jako dar.

Na świecie jest wielu inteligentnych ludzi. My jesteśmy szalenie zainteresowani tym, by dowiedzieć się, kim są najmądrzejsi ludzie świata i co osiągnęli. Rzućmy okiem na ludzi z najwyższym IQ na świecie. Oto 10 najbardziej inteligentnych.

 

1. Terence Tao

TerenTerence Tao, IQ na poziomie 230 punktów.

Niesamowite IQ na poziomie 230 punktów sprawia, że do top 10 najbardziej inteligentnych ludzi na świecie należy Terence Tao. To pochodzący z Australii chińsko- amerykański matematyk, pracujący z harmoniczną analizą, równaniami różniczkowymi, kombinatoryką, ergodyczną teorią Ramseya, teorią macierzy losowej i analityczną teorią liczb. W wieku 8 lat, Tao uzyskał wynik 760 punktów na wstępnych egzaminach na studia, w wieku 20 zrobił doktorat w Princeton University, a w wieku 24 lat został najmłodszym profesorem na Uniwersytecie Kalifornijskim. Jest laureatem uskrzydlających nagród. Clay Research Award (2003 r.), Bôcher Memorial Prize (2002 r.) i Salem Prize (2000 r.) to tylko kilka z nich.

 

2. Christopher Hirata

Christopher Hirata, IQ na poziomie 225 punktów.

Christopher Hirata urodził się geniuszem. Kiedy miał zaledwie 13 lat zrobił furorę zdobywając złoty medal na międzynarodowej olimpiadzie z fizyki. W wieku 16 lat, pracował z NASA przy projekcie podboju Marsa. W wieku 22 lat otrzymał stopień doktora filozofii na uniwersytecie Princeton. Hirata jest uznanym dziecięcym geniuszem. Obecnie wykłada astrofizykę w CIT California Institute of Technology.

 

3. Kim Ung-Yong

Kim Ung-Yong, IQ na poziomie 210 punktów.

Z IQ na poziomie 210 punktów, koreański inżynier Ung Jong jest od dziecka uważany za wyjątkowy talent W wieku 6 miesięcy mówił po koreańsku i nie tylko. W wieku 3 lat potrafił czytać w kilku językach, w tym po koreańsku, japońsku, niemiecku i angielsku, a także rozwiązać problemy skomplikowanych analiz matematycznych i to na żywo, w japońskiej telewizji. Został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa w kategorii "Najwyższe IQ".

 

4. Dr. Evangelos Katsioulishttp

Evangelos Katsioulis, IQ na poziomie 198 punktów.

Znany ze świetnych wyników testów na inteligencję, Dr Evangelos Katsioulis jest obywatelem Grecji, który pracuje jako lekarz psychiatra. Uzyskał dyplom z filozofii, technologii, badań medycznych i psychofarmakologii. Jest założycielem światowej sieci zrzeszającej ludzi wybitne inteligentnych, z wysokim IQ (WIN) oraz organizacji AAAA.Gr. Pionier charytatywnej organizacji zajmującej się wyszukiwaniem i wspieraniem ludzi szczególnie uzdolnionych w Grecji. Katsioulis to również dobry artysta malarz i pływak.

 

5. Christopher Langan

Christopher Michael Langan, IQ na poziomie 195 punktów.

Christopher Langan-amerykański samouk z IQ pomiędzy 195 a 210. Przedstawiany jest przez media jako "najmądrzejszy człowiek w Ameryce", a także "najmądrzejszy człowiek na świecie”. Zaczął mówić, gdy miał sześć miesięcy, a w wieku 3 lat sam nauczył się czytać. To on odkrył "teorię relacji między umysłem a rzeczywistością", którą sam nazywa "Kognitywno-Teoretycznym Modelem Wszechświata" (CTMU).

 

6. Rick Rosner

Rick Rosner, IQ na poziomie 192 punktów.

Obdarzony jest niesamowitym IQ na poziomie 192 i tylko patrzeć, jak Rick Rosner uznany zostanie za jednego z najbardziej inteligentnych ludzi na świecie. Po kilku latach spędzonych w barze w charakterze bramkarza, ma szorstki i twardy sposób bycia. Jest amerykańskim producentem telewizyjnym, najbardziej znanym z telewizyjnego show CHiP. W partnerstwie z DIRECTV rozwinął przenośną telewizję satelitarną.

 

7. Mislav Predavec

Mislav Predavec, IQ na poziomie 192 punktów.

Chorwacki profesor matematyki Mislav Predavec zajmuje 7 miejsce na liście 10 najbardziej inteligentnych ludzi na świecie. Jest założycielem i prezesem stowarzyszenia GenerIQ- elitarnej organizacji skupiającej najbardziej inteligentnych ludzi na świecie. To również właściciel i dyrektor firmy handlowej.

 

8. Marilyn vos Savant

Marilyn vos Savant, IQ na poziomie 190 punktów.

W 1985 roku Księga Rekordów Guinnessa przyjęła vos Savant ze współczynnikiem inteligencji na poziomie 190 punktów. Po 228 różnych testach na IQ, na stronie marilynvossavant.com Marilyn została ukoronowana za wysokie IQ, którego przez pięć lat z rzędu nikt nie był w stanie przebić. Jest popularną felietonistką Parade Magazine. Do "Zapytaj Marilyn" czytelnicy mogą jej nadsyłać do rozwiązania krzyżówki i pytania z różnych dziedzin nauki.

Tłum. Emila Liberda

Źródło : time.com

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.