Jak poznać, że masz telefon na podsłuchu? I jak się przed tym bronić? PRAKTYCZNY PORADNIK

Nie pomoże kupienie sekretnej komórki czy np. kolejnych kart pre-paid. Fachowcy i tak cię namierzą. Jak sprawdzić, czy masz telefon na podsłuchu? I jak się przed podsłuchami bronić? PRAKTYCZNY PORADNIK

Szpiegowanie rozmów prowadzonych przez telefony komórkowe to zjawisko powszechne. Teraz po nowelizacji ustawy o policji jeszcze bardziej przybierze na sile. Ta rozszerza jej kompetencje i uprawnia do inwigilowania osób w pomieszczeniach, w środkach komunikacji miejskiej, a nawet w miejscach innych niż publiczne. Zmiany w przepisach już teraz budzą wiele kontrowersji związanych zwłaszcza z naruszeniem prywatności i swobód obywatelskich.

Metod podsłuchiwania było i jest przy tym bez liku, bo można to robić i za pomocą specjalnego oprogramowania, jak i przy użyciu mikropluskwy. I podczas gdy jedne rozwiązanie są łatwo dostępne, to inne przystępne cenowo; ich zakup nie wymaga też specjalnych zezwoleń. Tylko niektóre dostępne są wyłącznie uprawnionym do tego organom, czyli np. policji, ABW i CBA.

 

Jak działają specjaliści?

Jak pokazują rozmowy z właścicielami sklepów ze sprzętem do kontrinwigilacji (tak sami o nich mówią), specjaliści jeszcze kilka lat temu najczęściej:

- powielali BTS - to skrót określający stację przekaźnikową telefonii cyfrowej. Bo o ile połączenie standardowo płynie przez sieć takich stacji i dociera do operatora, a ten przez kolejne stacje (BTS-y) łączy nas z odbiorcą, o tyle podczas podsłuchiwania treść rozmów i wiadomości przychwyci już urządzenie pośrednie. To symulowana stacja, rodzaj minikomputera, nie większego niż aktówka. Wystarczy, że będzie się znajdować od telefonu w odległości do 0,5 km w terenie zabudowanym lub do 2-3 km w terenie otwartym, żeby mogła działać. O podsłuchu nie wie przy tym ani operator, ani użytkownik komórki. Owszem, operatorzy szyfrują sygnał. Ale specjaliści te zabezpieczenia już dawno złamali.

- wgrywali do komórki program szpiegujący. Pozwala on przechwycić treść rozmów i SMS-ów, a także zbiera wszystko to, co dzieje się do 4 metrów od telefonu. "W podsłuchiwanym telefonie zostaje zaprogramowany specjalny numer uprzywilejowany. Wystarczy np. z tego numeru zadzwonić, a szpiegowany telefon odbierze połączenie i uruchomi mikrofon zewnętrzny. Oczywiście wszystko odbywa się w sposób niezauważalny dla właściciela telefonu. Aparat nie błyska, nie buczy, sama aplikacja jest zaś świetnie ukryta. Podsłuch możliwy jest nawet wtedy, kiedy aparat jest wyłączony", informowały też swego czasu media.

- przeprowadzali skaling. Podjeżdżają pod dom, skanują teren i sprawdzają numery telefonów. Jeśli jest ich kilka, a tak zapewne będzie, to wystarczy już tylko pojawić się pod pracą, żeby obstawić ten "właściwy" numer. Poza tym każda komórka ma przypisany IMEI (z ang. International Mobile Equipment Identity, co można przetłumaczyć jako indywidualny numer identyfikacyjny). Także po nim można sprawdzić, ile kart i o jakich numerach dokładnie do niego wgrywano.

Co ciekawe, wcale nie trzeba rozmawiać przez telefon, żeby można było kogoś podsłuchiwać - operator jest w stanie w każdej chwili "zalogować się" do telefonu i to nawet, kiedy jest on wyłączony. Jedynym w 100 proc. skutecznym sposobem, wydawać by się mogło, jest wyjęcie baterii z telefonu. To jednak nieprawda – aparat nadal będzie mógł być na podsłuchu.

Teraz, wraz z rozwojem technologii, ich metody stały się bardziej skomplikowane. - Biernego VBT już nie stosuje, bo sieć je wykrywa. Mikropluskwy w komórkach to były używane 5-7 lat temu i nie były nigdy łatwo dostępne. Dodatkowo trzeba je było wmontować w spreparowaną baterię. Żadne szyfrowanie AES na apce też nie pomoże; to ściema - mówi Dziennik.pl Krzysztof Pyka, prezes Prywatnej Agencji Wywiadowczej Redigo. I dodaje: - Z kolei "wykrywacze" nie ujawniają podsłuchu komórki, tylko sygnał GSM.

 

Na co zwrócić uwagę?

Twoją czujność powinien wzmóc przede wszystkim niezrozumiały ciąg znaków w SMS-ie, bo może to oznaczać np. cichy SMS, czyli wiadomość pozwalającą na wymuszenie zaraportowania sieci Twojej lokalizacji czy też atak na kartę SIM, tak było kiedyś. Dziś - będzie to przede wszystkim szybciej rozładowująca się bateria – ustalenie lokalizacji telefonu, a nawet przekierowanie i podsłuchanie jego połączeń wymaga za każdym razem aktywacji programu, co zwiększa zużycie energii. A pogłos w telefonie?

– To po prostu błędy w połączeniu z BTS-em, które zdarzają się raz na jakiś czas. W Internecie można poczytać i inne plotki na ten temat: przerywanie rozmów, trzaski, wybranie numeru 09, wchodzenie w rozmowę, podwójny SMS. To wszystko nieprawda, bo najczęściej podsłuchują tak, że nikt tego nie wie – mówi dziennik.pl Paweł Wujcikowski, właściciel sieci sklepów detektywistycznych Spy Shop.

Ostatnio na Androidzie pojawiło się też kilka bezpłatnych aplikacji dostarczających informacje o topologii sieci - można próbować ścigać te do monitoringu sieci GSM, w celu wykrywania podejrzanych masztów bazowych, tych które się łączą w nietypowy sposób. - Trzeba mieć jednak wiedzę techniczną, żeby być wstanie te dane zinterpretować. Po drugie warto wiedzieć, że wśród nich 80 proc. stanowią fejki lub wirusy, które pod pozorem programu ochronnego dystrybuują różne organizacje i grupy, żeby losowo wchodzić na telefony tych, którzy chcą się zabezpieczyć. To jest ryzykowne. Dziś bym tego nie polecał – zastrzega Krzysztof Pyka.

 

Jak się zabezpieczyć?

Wydawałoby się, że przy takich możliwościach podsłuchiwania żadna rozmowa telefoniczna nie może być poufna. Nic bardziej mylnego. Od czego jest np. zagłuszanie sprzętu rejestrującego czy szyfrowanie (symetryczne i asymetryczne) rozmowy telefonicznej. Wgranie trwa minutę, aplikacja pozwala za każdym razem wybrać numer osoby, z którą chcesz porozmawiać, można było przeczytać w prasie branżowej. Ale miałby być i bardziej zaawansowane rozwiązania. Jak np.:

- szpiegowski wykrywacz podsłuchów i kamer RF Bug Detector. Wystarczy uruchomić urządzenie i obserwować diody, które sygnalizują obecność podsłuchu lub kamery. (Jest też możliwość ustawienia wibracji, które informują o wykryciu sprzętu rejestrującego). Zakres pracy wykrywacza to 10 metrów. Zasilany jest bateriami, a niewielkie wymiary pozwalają ukryć go w kieszeni czy torebce. Cena: 149 zł.

- wykrywacz Raksa-120. Zdemaskuje telefon komórkowy, podsłuch GSM, kamerę czy lokalizator GPS, czyli urządzenia oparte na transmisji analogowej i cyfrowej. Urządzenie ma wyświetlacz informujący o przeszukanych częstotliwościach i wykrytych urządzeniach. Intuicyjna obsługa pozywa na korzystanie z niego nawet w obecności osób trzecich – o wykryciu podsłuchu informuje wibrowanie. Cena: 3,5 tys. zł.

- telefon szyfrujący Enigma E2. Urządzenie wyglądem nie różni się od standardowych komórek, ale wykonywane połączenia są zabezpieczone protokołami szyfrującymi i algorytmem AES, obecnie nie do złamania. Korzystając z tego telefonu, mamy pewność, że nawet jeśli nasza rozmowa zostanie nagrana, nie będzie można jej rozszyfrować, a przechwycone w ten sposób informacje nie posłużą osobom trzecim. Ale tu uwaga: rozmowa będzie szyfrowana tylko wtedy, gdy rozmówca też będzie korzystać z telefonu Enigma E2. Cena: 7,9 tys. zł.

- akustyczny system przeciwpodsłuchowy DRUID DS-600. System analizuje dźwięki rozmowy i generuje dynamiczne zakłócenia akustyczne – treść nagranej rozmowy jest niezrozumiała i bezużyteczna. Osoby – maksymalnie 6 – które biorą udział w rozmowie korzystają z zestawów słuchawkowych. Cena: 12 tys. zł.

Wiadomo przy tym, że Polacy na sprzęt do kontrinwigilacji wydają średnio w Internecie około 650 zł, w sklepie stacjonarnym – około 1 tys. zł.

Tyle teoria. W praktyce, jak przekonuje Krzysztof Pyka z Redigo, daleko im jednak do skuteczności. - Przy druidzie spróbuj rozmawiać bez słuchawek na uszach. Algorytmy mają słaby klucz i mogą być łamane przez 10-15 ośrodków akademickich w Polsce. Jeśli korzystasz z kolei z połączenia szyfrowanego, a w pobliżu znajdują się inne telefony komórkowe, to podsłuchanie cię jest banalnie proste. W interfejs, który wygląda jak tabelka excela, wystarczy tylko wpisać zapytanie bazodanowe: słuchaj też telefonów zalogowanych w promieniu x metrów, wskazać lokalizację: 4 piętro biurowca położonego tu i tu; i obszar słuchania: 10 metrów od danego IMEL. I gotowe – wszystkie komórki, które się znajdują w pobliżu, też zaczną działać jako pluskwy – prezes Redigo podaje kolejne przykłady.

 

Skuteczne rozwiązanie? Telefon, którego sieć nie widzi.

- Jeżeli tylko będzie miał dynamiczne oznakowanie procesora, to sieć nie będzie w stanie go zidentyfikować. Tyle tylko, że Polska jest jedynym krajem Europy, a chyba i świata, w którym jest ono zabronione. Jeszcze w 90. latach wprowadzono przepis prawny, który mówi, że manipulacja przy numerze procesora jest przestępstwem – podkreśla Krzysztof Pyka. Dodaje, że taki telefon może sobie kupić osoba prywatna, jadąc do Szwajcarii. - Wtedy jest już jakiś poziom bezpieczeństwa. Jakiś, bo jeszcze pozostaje problem głosu. Jeżeli nie mogę zidentyfikować telefonu, to nastawiam się na identyfikacje głosu rozmówcy – dodaje.

Głos rozłożony matematycznie ma pewną funkcję pochodną zwaną drugą składową harmoniczną; jest równie charakterystyczna jak układ linii papilarnych. A to oznacza, że w zasięgu sieci 4G, czyli w większych miastach, wystarczy kilkusekundowa próbka głosu – nawiązuję połączenie i zaczynam mówić – by system z poziomu centrali wyłapał tę próbkę i zaczął mnie podsłuchiwać; niezależnie od tego, jakim telefonem się posługuję.

- Jeżeli chcę, żeby moje połączenie było poufne, to oprócz zmiany dynamicznego oznaczenia procesora – w Polsce jest ono zabronione – musiałbym jeszcze podłączyć do telefonu moduł zmiany głosu, który zaburzy drugą składową harmoniczną. To ostanie jest akurat łatwo dostępne – kwituje Krzysztof Pyka.

Autor: Dorota Kalinowska

Źródło: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/513630,podsluch-telefon-inwigilacja-poradnik-szpieg-szpiegowanie-pieniadze-policja.html

Komentarze

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
hi!,I love your writing very a lot! proportion we keep in touch more about your <br> <br> article on AOL? I require an expert on this house <br> <br> to unravel my problem. May be that is you! Having a look forward to look you.<br> <br> <br> <br> <br> <br> Feel free to surf to my page ... adultfrienedfinder <br> <br> app - https://Online.pubhtml5.com/nyic/xqcp/

Wysłane przez sa casino (niezweryfikowany) w
I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website yourself or did you hire someone to do it for you? Plz answer back as I'm looking to construct my own blog and would like to find out where u got this from. thank you https://ufa123s.com/

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Hi, yup this post is truly pleasant and I have learned lot of things from it on the topic <br> <br> of blogging. thanks.<br> <br> <br> <br> Feel free to surf to my homepage ... <a href="https://adultfriendrfinder.my-free.website/">adultfrinendfinder.com review</a>

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
I read this piece of writing completely concerning the comparison of newest and earlier technologies,<br> <br> it's amazing article.<br> <br> <br> <br> Feel free to surf to my homepage Daftar Situs Slot Online <br> <br> Terpercaya - https://139.162.8.248/

Wysłane przez poland bet (niezweryfikowany) w
Te prezenty bez depozytu umożliwiają bezpłatne korzystanie z automatów do gier w trybie płatnym. Często premie początkowe są przyznawane przez instytucje zainteresowane nowym napływem użytkowników. Służą również do zapoznania się z nowymi urządzeniami hazardowymi na oficjalnej stronie internetowej. http://buddhabarbimini.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=poland-bet.com.pl

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
I am not certain the place you're getting your info, but good <br> <br> topic. I must spend a while learning more or understanding more.<br> <br> Thanks for magnificent information I used to be searching for <br> <br> this info for my mission.<br> <br> <br> <br> my website: <a href="https://josegil.hpage.com/">personal air filtration</a>

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Thanks to my father who informed me regarding this webpage, this webpage is in fact awesome.<br> <br> <br> <br> <br> <br> my web blog: rdiet - http://russtool.ru/bitrix/rk.php?goto=https://rdiet.ir

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that it <br> <br> is really informative. I'm gonna watch out for brussels.<br> <br> I'll be grateful if you continue this in future. Lots of people will be benefited <br> <br> from your writing. Cheers!<br> <br> <br> <br> my web-site - <a href="https://www.360cities.net/profile/jurgenratelband21">More info</a>

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Appreciate the recommendation. Will try it out.<br> <br> <br> <br> <br> <br> Also visit my webpage - adult friens finder - https://medium.com/@lovedating/adultfrinendfinder-com-login-reviews-1b127f950214

Wysłane przez Reagan (niezweryfikowany) w
เชื้อเชิญทางนี้นักการพนันออนไลน์ทุกคนมาร่วมบันเทิงใจกับเว็บสล็อตสุดยอด ทดสอบซุปเปอร์สล็อตเข้ามาสนุกกันได้แล้วกับเว็บพนันออนไลน์ เว็บตรง สร้างกำไรกล้วยๆ เกมทำเงินสุดปัง รองรับโทรศัพท์เคลื่อนที่ทุกรุ่นไม่ว่าจะเป็นIOSเล่นได้หมด ลุ้นรับรางวัลใหญ่กับSUPER SLOTดูข้อมูลเพิ่มเติมนอกเหนือจากนี้ ที่นี่สำหรับสมาชิกใหม่ที่พึ่งพิงลงทะเบียนเป็นสมาชิกวันนี้รับโบนัสฟรีทันที50%สูงถึง 10,000 บาท พวกเราได้คัดสรรรวมทั้งเก็บรวบรวมเกมสล็อตออนไลน์มากหลากหลายประเภทมาไว้ที่นี่ ที่จะตอบสนองความจำเป็นของผู้เล่นทุกท่าน สายเกมออนไลน์ไม่ควรพลาดเกมที่เล่นได้เงินจริงถอนออกมาใช้ได้จริงและมีเกมส์ให้เลือกเยอะแยะมาเสิร์ฟถึงคุณแล้ว สุดปังกับสล็อต ฝากถอนได้ตลอดวัน ทุกท่านจะไม่น่าระอาจากเกมเด็ดกว่า100 เกม ที่มีในเว็บจะทำให้คุณได้รับเงินรางวัลก้อนโตนับไม่ถ้วนเมื่อชนะในแต่ละการลงเดิมพัน อีกทั้งได้ความบันเทิงและได้เงินจริง ปัญหาทางการเงินของท่านจะไม่ใช่เรื่องยากอีกต่อไปเชื่อใจมาลงทุนกันกับเว็บพนันออนไลน์เว็บตรงที่สามารถหาเงินให้ท่านได้จริงๆไม่มีตัวแทนหรือคนกลางพึงพอใจคลิกมาได้เลยที่ superslotgame.co ค่ายตรงไม่มีประวัติการทุจริตสามารถไว้ใจได้หนึ่งร้อยเปอร์เซ็นต์ ซุปเปอร์สล็อต

Wysłane przez Deloras (niezweryfikowany) w
สำหรับนักพนัน ท่านใดที่กำลังมองหา สล็อตเว็บใหญ่ เพื่อต้องการร่วมสนุกและทำกำไรจาก สล็อต ก็สามารถ สมัครสมาชิก กับทาง เว็บพนันสล็อตออนไลน์ ของเรา ซุปเปอร์สล็อต ได้ตลอด 24 ชม. เว็บไซต์สล็อต ที่ดีที่สุดอันดับ 1 มี เกมสล็อต จากค่ายดังต่างๆมากมายให้เลือกเล่น เช่น พีจีสล็อต,SLOT XO,โจ๊กเกอร์สล็อต,SLOT AMB, JILI SLOT,SLOT JILI,PRAGMATIC,SPADE GAMING และอื่นๆอีกมากมาย มาพร้อม โปรสล็อตออนไลน์ ต่างๆมากมาย สำหรับสมาชิกทุกท่าน สมัครสมาชิกใหม่ วันนี้ รับโบนัสทันที 100% พร้อมลุ้นรับ สล็อตเครดิตฟรี สูงถึง 10,000 บาท เว็บสล็อตออนไลน์ มีระบบ ฝาก-ถอน Auto รวดเร็วทันใจ ภายใน 10 วินาที หากกำลังมองหา เว็บเกมสล็อต ที่ดีที่สุด เราคือสิ่งที่คุณกำลังตามหา

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
I am really loving the theme/design of your weblog. Do you ever run into any <br> <br> web browser compatibility problems? A few of my blog readers have complained about my blog not operating correctly in Explorer but <br> <br> looks great in Safari. Do you have any recommendations to help fix this issue?<br> <br> <br> <br> <br> <br> Also visit my blog ... malaysia online <br> <br> casino - https://bestcasinosonlinemalaysia.com/is-online-gambling-legal-in-malaysia/

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
If some one desires expert view concerning blogging then i recommend him/her to go to see this blog, Keep up the good work.<br> <br> <br> <br> <br> <br> Look into my blog :: <a href="https://18.139.195.66/">Bandar Togel Terpercaya</a>

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Hurrah, that's what I was searching for, what a stuff!<br> <br> existing here at this website, thanks admin of this web page.<br> <br> <br> <br> <br> <br> My web page bandar slot - http://griffinpxje858.lowescouponn.com/totonusa-cara-menang-wild-west-gold-bandar-deposit-pulsa-deposit-5000

Wysłane przez Chasity (niezweryfikowany) w
เชิญชวนทางนี้นักเล่นการพนันออนไลน์ทุกท่านมาร่วมสนุกกับเว็บสล็อตที่แตกง่ายที่สุดสุดยอด ทดสอบSLOTSUPERเข้ามาสนุกสนานกันได้แล้วกับสล็อต เว็บตรงไม่ผ่านเอเย่นต์ สร้างกำไรกล้วยๆ เกมทำเงินสุดปัง รองรับมือถือทุกรุ่นไม่ว่าจะเป็นIOSเล่นได้หมด ลุ้นรับรางวัลใหญ่กับSUPERSLOTAUTOดูข้อมูลเพิ่มเติม ตรงนี้สำหรับสมาชิกใหม่ที่พึ่งพิงลงทะเบียนสมัครสมาชิกวันนี้รับโบนัสฟรีทันที50%สูงถึง 10,000 บาท เราได้คัดสรรและก็เก็บเกมสล็อตออนไลน์เยอะมากหลากหลายประเภทมาไว้ตรงนี้ ที่จะตอบสนองความต้องการของผู้เล่นทุกท่าน สายเกมออนไลน์ไม่ควรพลาดเกมที่เล่นได้เงินจริงถอนออกมาใช้ได้จริงและก็มีเกมส์ให้เลือกเยอะมากมาเสิร์ฟถึงคุณแล้ว สุดปังกับสล็อตมือถือ ฝากถอนได้ตลอดวัน ทุกท่านจะไม่น่าระอาจากเกมเด็ดกว่า100 เกม ที่มีในเว็บไซต์จะก่อให้คุณได้รับเงินรางวัลใหญ่นับไม่ถ้วนเมื่อชนะในแต่ละการลงพนัน อีกทั้งได้ความบันเทิงแล้วก็ได้เงินจริง ปัญหาที่เกิดขึ้นเกี่ยวกับทางการคลังของท่านจะไม่ใช่เรื่องยากอีกต่อไปไว้วางใจมาลงทุนกันกับเว็บตรงสล็อตที่สามารถหาเงินให้คุณได้จริงๆไม่มีตัวแทนหรือคนกลางพอใจคลิกมาได้เลยที่ superslotgame.co ค่ายตรงไม่มีประวัติการฉ้อโกงสามารถเชื่อใจได้หนึ่งร้อยเปอร์เซ็นต์ super slot

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
I was suggested this web site by my cousin. I'm not sure whether <br> <br> this post is written by him as no one else know such detailed about my trouble.<br> <br> You're amazing! Thanks!<br> <br> <br> <br> Feel free to visit my page - <a href="http://cashtmmj339.wpsuo.com/situs-main-slot-terpercaya-daftar-totonusa-freebet-setiap-hari">bandar slot</a>

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
It's actually a cool and helpful piece of information. I am glad that you simply shared this useful information with us.<br> <br> Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.<br> <br> <br> <br> <br> <br> Also visit my web page ... Cécilia Lion - https://ass-sexe.com

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Pretty section of content. I just stumbled upon your web site and <br> <br> in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts.<br> <br> Any way I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.<br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> my webpage <a href="http://adultfrienedfinder.over-blog.com/adultfrienedfinder.html">adultfriendfindar</a>

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
There's certainly a great deal to know about this issue. I like all the points you have made.<br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> my site - adult hookups - https://sites.Google.com/view/adultfrienedfinderappios/

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
I every time emailed this weblog post page to all my contacts, as if like to read it afterward my contacts <br> <br> will too.<br> <br> <br> <br> Also visit my web page <a href="http://bestcasinosonlinemalaysia.com/">casino online malaysia</a>

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Greetings! Very helpful advice within this <br> <br> post! It is the little changes which will make the largest changes.<br> <br> <br> <br> Thanks for sharing!<br> <br> <br> <br> Here is my web page ... read more - https://www.neunzehnhundert.org/aber-was-genau-ist-usb-c/

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Greate article. Keep writing such kind of information on your <br> <br> page. Im really impressed by your site.<br> <br> Hi there, You have performed a fantastic job.<br> <br> I will certainly digg it and in my view suggest to my friends.<br> <br> I'm confident they will be benefited from this site.<br> <br> <br> <br> <br> <br> Also visit my webpage; <a href="http://Adultfrinendfindercomlogin.wikidot.com/">adultfrinendfinder reviews</a>

Wysłane przez Erik (niezweryfikowany) w
สำหรับนักพนัน ท่านใดที่กำลังมองหา เว็บไซต์สล็อต เพื่อต้องการร่วมสนุกและทำกำไรจาก เกมสล็อตออนไลน์ ก็สามารถ สมัครสมาชิกใหม่ กับทาง เว็บสล็อต ของเรา ซุปเปอร์สล็อต ได้ตลอด 24 ชม. เว็บเล่นสล็อต ที่ดีที่สุดอันดับ 1 มี Slot Online จากค่ายดังต่างๆมากมายให้เลือกเล่น เช่น SLOTPG,SLOTXO,โจ๊กเกอร์สล็อต,AMBBET,JILI SLOT,SLOT JILI,PRAGMATIC SLOT,SPADEGAMING และอื่นๆอีกมากมาย มาพร้อม โปรสล็อต ต่างๆมากมาย สำหรับสมาชิกทุกท่าน สมัครสมาชิกใหม่ วันนี้ รับโบนัสทันที 100% พร้อมลุ้นรับ สล็อตเครดิตฟรี สูงถึง 10,000 บาท เว็บเล่นสล็อตออนไลน์ มีระบบ ฝากถอน ออโต้ รวดเร็วทันใจ ภายใน 10 วินาที หากกำลังมองหา สล็อตเว็บใหญ่ ที่ดีที่สุด เราคือสิ่งที่คุณกำลังตามหา

Wysłane przez Elizbeth (niezweryfikowany) w
เชิญชวนทางนี้นักเสี่ยงดวงออนไลน์ทุกท่านมาร่วมสนุกกับสล็อตเว็บตรง แตกง่ายระดับนานาชาติ ทดลองSLOT SUPERเข้ามาสนุกกันได้แล้วกับเว็บสล็อตไม่ผ่านเอเย่นต์ สร้างกำไรกล้วยๆ เกมทำเงินสุดปัง รองรับโทรศัพท์มือถือทุกรุ่นไม่ว่าจะเป็นAndroidเล่นได้หมด ลุ้นรับรางวัลใหญ่กับSLOT SUPERดูข้อมูลอื่นๆ ตรงนี้สำหรับสมาชิกใหม่ที่พึ่งพิงสมัครเป็นสมาชิกวันนี้รับโบนัสฟรีทันที50%สูงถึง 10,000 บาท พวกเราได้คัดสรรและรวบรวมเกมสล็อตออนไลน์มากมายหลายชนิดมาไว้ที่นี่ เพื่อตอบสนองความปรารถนาของผู้เล่นทุกท่าน สายเกมออนไลน์ไม่ควรพลาดเกมที่เล่นได้เงินจริงถอนออกมาใช้ได้จริงและมีเกมส์ให้เลือกมากไม่น้อยเลยทีเดียวมาเสิร์ฟถึงคุณแล้ว สุดปังกับสล็อตมือถือ ฝากถอนได้ทั้งวัน ทุกท่านจะไม่น่าระอาจากเกมเด็ดกว่า300เกมส์ ที่มีในเว็บจะทำให้คุณได้รับเงินรางวัลก้อนโตนับไม่ถ้วนเมื่อชนะในแต่ละการลงเดิมพัน ทั้งได้ความเพลิดเพลินและก็ได้เงินจริง ปัญหาที่เกิดขึ้นเกี่ยวกับทางการเงินของท่านจะไม่ใช่เรื่องยากอีกต่อไปวางใจมาลงทุนกันกับสล็อต เว็บตรง แตกง่ายที่สามารถหารายได้ให้ท่านได้จริงๆไม่มีตัวแทนหรือคนกลางพึงพอใจคลิกมาได้เลยที่ superslotgame.co ค่ายตรงไม่มีเรื่องราวฉ้อฉลสามารถไว้ใจได้หนึ่งร้อยเปอร์เซ็นต์ superslot

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Keep on working, great job!<br> <br> <br> <br> Also visit my page ... <a href="https://soikeobongdavn.net/">trực tiếp bóng đá</a>

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
I will right away clutch your rss as I can not find your e-mail subscription hyperlink <br> <br> or e-newsletter service. Do you've any? Kindly let me <br> <br> understand in order that I may subscribe. Thanks.<br> <br> <br> <br> my site Mesin Slot - http://185.250.149.169/

Wysłane przez 2zi.ru (niezweryfikowany) w
PAL ES is the official supplier of products on the territory of the Russian Federation Easy installation and configuration from a mobile application ABOUT OUR CONTROL AND ACCESS CONTROL SYSTEMS Intelligent innovative systems based on wireless technologies Ease of installation (small size, does not require deep knowledge and practical skills for installation and adjustment) Ease of use (all control via smartphone) https://2zi.ru/

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
I like the helpful info you supply on your articles.<br> <br> I will bookmark your weblog and test again here frequently.<br> <br> <br> <br> I'm fairly certain I'll be informed a lot of new stuff right <br> <br> here! Good luck for the following!<br> <br> <br> <br> Here is my homepage garden grills (<a href="https://h6staging.com/clients/v201/2020/syztmz/forum/profile/katlyn559805699/">h6staging.com</a>)

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Highly energetic article, I enjoyed that a lot. Will there be a part 2?<br> <br> <br> <br> <br> <br> Feel free to visit my web site ... Adultfrlendfinder - http://adultfrienedfind.byethost33.com/

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Hello there! I could have sworn I've been to this blog before but after looking <br> <br> at many of the articles I realized it's new <br> <br> to me. Anyways, I'm certainly pleased I stumbled upon it <br> <br> and I'll be book-marking it and checking back often!<br> <br> <br> <br> My web page: <a href="https://www.adultfriendrfinder4.info/">adule friend finder</a>

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
These are really wonderful ideas in about blogging. You have touched some pleasant points here.<br> <br> <br> <br> Any way keep up wrinting.<br> <br> <br> <br> Feel free to surf to my web site adultfrienedfinder app - http://adultfrinendfinder.myfreesites.net/

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
My brother recommended I might like this web site.<br> <br> He was totally right. This post actually made my day.<br> <br> <br> <br> You cann't imagine just how much time I had <br> <br> spent for this info! Thanks!<br> <br> <br> <br> My web site <a href="https://adultfrienedfinder.webflow.io/">aultfriendfinder</a>

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Sweet blog! I found it while searching on Yahoo News.<br> <br> Do you have any tips on how to get listed in Yahoo <br> <br> News? I've been trying for a while but I never seem to get there!<br> <br> <br> <br> Many thanks<br> <br> <br> <br> Also visit my website :: Adultfrienedfinders - https://sites.google.com/view/adultfriemdfinder1/

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
This design is wicked! You certainly know how to keep a reader entertained.<br> <br> <br> <br> Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Excellent job.<br> <br> I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it.<br> <br> <br> <br> Too cool!<br> <br> <br> <br> Feel free to visit my website: <a href="https://adultfrienedfinder.app.link/aff">sex finding app</a>

Strony

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.