Sztuczna inteligencja powstrzymała rozprzestrzenianie się raka

Rozprzestrzenianie się raka prostaty w zaawansowanym stadium choroby zostało zatrzymane dzięki sztucznej inteligencji.

Anonimowy pacjent z guzami dającymi przerzuty poddany został terapii lekiem eksperymentalnym w połączeniu ze standardowym.

Komputer CURATE.AI był odpowiedzialny za monitorowanie reakcji pacjenta na podawane leki. Na podstawie danych z monitoringu lekarze raz za razem korygowali terapię.

Dzięki zmiennym dawkom, markery nowotworu w krwi pacjenta znacznie się obniżyły, a skaner pokazał również, że choroba zatrzymała się.

CURATE.AI został skonfigurowany na podstawie danych otrzymanych od pacjenta (dotychczasowe dawki leków, informacje o ich wpływie na wielkość guza oraz poziom markerów we krwi). Na tej podstawie naukowcy zmapowali odpowiedź chorego na terapię.

Przez rok pacjent otrzymywał lek eksperymentalny ZEN-36954 i enzalutamid, zarejestrowany lek na raka prostaty.

- CURATE.AI w sposób dostosowany do chorego zmieniał dawki leków, by zwiększyć ich skuteczność. Nasze badania kliniczne potwierdziły, że wielkość dawek w znaczący sposób wpływa na skuteczność i bezpieczeństwo leczenia, powiedział kierownik badań profesor Din Ho z Państwowego Uniwersytetu w Singapurze.

Profesor przypomniał, że pacjenci w różny sposób reagują na chemioterapię, a reakcja jednego pacjenta może zmieniać się wielokrotnie w okresie leczenia. Oprócz tego, wielu pacjentów w ogóle nie reaguje na kombinację leków, bo podawana im dawka leku nie jest właściwa.

Lekarze wierzą, że komputer może nadzorować dozowanie leków nie tylko w przypadku leczenia onkologicznego.

Autor: 
M.A./Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

dailymail.co.uk

Komentarze

Wysłane przez unapikoser (niezweryfikowany) w
http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin 500mg Capsules <a href="http://mewkid.net/who-is-xandra/">Amoxicillin 500mg Capsules</a> apb.ckts.technologie.e-magnes.pl.fbf.ib http://mewkid.net/who-is-xandra/

Wysłane przez aduouqic (niezweryfikowany) w
http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin 500mg Capsules <a href="http://mewkid.net/who-is-xandra/">Buy Amoxicillin</a> sno.txpf.technologie.e-magnes.pl.dqr.cl http://mewkid.net/who-is-xandra/

Wysłane przez awiwono (niezweryfikowany) w
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin 500mg Capsules <a href="http://mewkid.net/when-is-xuxlya/">Amoxicillin 500mg Capsules</a> qpp.dngv.technologie.e-magnes.pl.dpu.yc http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

Wysłane przez ibedewah (niezweryfikowany) w
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin Online <a href="http://mewkid.net/when-is-xuxlya/">Amoxicillin 500 Mg</a> eid.bcen.technologie.e-magnes.pl.kpi.oj http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.