Strona Główna

Wiadomości

China Unicom stał się najnowszym chińskim gigantem telekomunikacyjnym, któremu wydano zakaz świadczenia usług w USA z powodu „poważnych” problemów związanych z bezpieczeństwem narodowym i szpiegostwem
Według doniesień, intensywnie promowana przez Apple'a funkcja cyfrowej dokumentacji prawa jazdy wiąże się z kosztami dla podatnika.

Informatyka

Czas ucieka przed użytkownikami Apple, którzy nadal rozważają sprzedaż swojego Maca. Powinni zrobić to jak najwcześniej, bo lepszej okazji nie będzie. Ale dlaczego należy się spieszyć?
HONG KONG: Akcje Xiaomi spadły po tym, jak Stany Zjednoczone umieściły na czarnej liście lidera branży smartfonowej oraz szereg innych chińskich firm, gdyż Trump chciał umocnić swoją pozycję w wojnie
Chodzą słuchy na temat tegoroсzneј generaсјі Aррle Watсh bуłа tа, że ѕmartwatсh w końсu zostanie wураѕażаnу w małу aparat dа zdјęć і filmów.
Najlepiej sprzedający się komputer w historii- Commodore 64, dobrze znany wszystkim, którzy dorastali w latach 80-tych ubiegłego wieku, wraca na rynek w bardziej nowoczesnej formie.
Firma IBM zaprezentowała podczas CSE (Consumer Electronics Show) swój pierwszy kwantowy komputer powszechnego użytku,do wykorzystania poza środowiskiem laboratoryjnym.20-kubitowy system łączy w jednym
Zdaniem jednego z twórców robotów, w niedalekiej przyszłości androidom zostaną przyznane wszystkie ludzkie prawa, włącznie z prawem do małżeństwa zarówno z ludźmi, jak i innymi robotami.
Przedrostki rzadko trafiają na pierwsze strony gazet, ale wraz z rebrandingiem Facebooka, „meta" stało się słowem roku 2021.
Dokładnie 50 lat temu, 29 października 1969 roku dwa oddalone od siebie komputery wymieniły między sobą wiadomości i tak powstał internet.
Jeżeli nasza cyfrowa tożsamość jest jedynie kreowana poprzez rekomendacje dostarczane przez sztuczną inteligencję pojawia się ryzyko stworzenia świata w którym opinie są znacznie spolaryzowane.

Gry

Jeśli grasz w Dungeons & Dragons, albo inną grę fabularną spośród tysięcy dostępnych, ten poradnik pomoże zabłysnąć twojej postaci.
Ta nowa sieć społecznościowa organizuje "rooms" do dyskusji między zaproszonymi gośćmi, a głównym kryterium wejścia jest przede wszystkim posiadanie iPhona.
Nowa, zabawna aplikacja zaprasza dzieci z całego świata do zabrania głosu w sprawie przyszłości naszej planety.

Nowoczesne technologie w nauce i technice

Niszczyciel, spoczywający niemal 6,5 km pod powierzchnią, wciąż posiada nienaruszone wieże działowe i konstrukcje przytrzymujące torpedy.
Youtube od niedawna oferuje abonament: YouTube premium. Dzięki tej usłudze możesz słuchać muzyki i oglądać filmiki na YouTube bez reklam. Czy ta usługa jest warta 12 euro miesięcznie?
Aplikacja Luca wywołuje obecnie sensację w USA. Za jej pomocą można udowodnić swoje szczepienie na koronawirusa.

Nauki ścisłe

Liczby cieszą się sporym autorytetem. Ich wartość naukowa wydaje się bezstronna i absolutna. Jest tak do tego stopnia, że ich wpływ daje się odczuć we wszystkich nieomal dziedzinach życia.
CAŁEJ PRAWDY NIGDY NIE POZNACIE.  Czy można nazywać osiągnięciem XX wieku coś, co już wcześniej sceptycy wypisali na swoich sztandarach.
Rosyjscy naukowcy stworzyli białko o silnych właściwościach ochronnych przed promieniowaniem.
Naukowcy Roger Penrose, Reinhard Genzel i Andrea Ghez otrzymali w tym roku Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za odkrycie jednego z najbardziej egzotycznych zjawisk we wszechświecie - czarnej dziury.
Tegoroczny przełom naukowy ukazał się w czasopiśmie Science – nic dziwnego, że dotyczy on koronawirusa. Jednak Science podkreśla również odkrycie szucznej inteligencji...
Tegoroczny przełom naukowy ukazał się w czasopiśmie Science – nic dziwnego, że dotyczy on koronawirusa. Jednak Science podkreśla również odkrycie szucznej inteligencji...

Medycyna

NOWE DELHI - W Indiach potwierdzone przypadki zachorowań na koronawirusa przekroczyły 10 milionów, a nowe infekcje spadły do najniższego poziomu od trzech miesięcy, ponieważ kraj przygotowuje się do m
Wielka Brytania: odnotowano dwa przypadki gwałtownych reakcji alergicznych po podaniu szczepionki na koronawirusa.
Witamina D, oddziałując z wapniem, wpływa na tworzenie kości i zębów .
W tallińskim szpitalu po raz pierwszy wykorzystano w operacji chirurgicznej zrobotyzowane urządzenie medyczne.
Pewien Francuz, sparaliżowany po nieszczęśliwym wypadku w nocnym klubie, znowu może chodzić dzięki egzoszkieletowi, który kontroluje swoim mózgiem, a naukowcy uważają, że to wielki krok naprzód, dając
Naukowcy z Japonii po raz pierwszy leczyli uszkodzoną rogówkę za pomocą indukowanych pluripotencjalnych komórek macierzystych. Według chirurga wzrok poprawił się od czasu zabiegu.

Technika wojskowa

W latach 60 XX wieku podjęto pierwszą próbę przyjęcia na uzbrojenie armii amerykańskiej bojowego wozu piechoty. Prototyp tego pojazdu został nazwany XM701.
Historia BWP – 2 zaczęła się w roku 1974 kiedy to opracowano prototyp nazwany Obiekt 675.

Inżynieria kwantowa

Książka o próbach zrozumienia, co mechanika kwantowa mówi nam o naturze rzeczywistości.

Fizyka jądrowa

Tomasz Skwarnicki, profesor fizyki z Uniwersytetu w Syracuse, odkrył dowody na istnienie trzech niespotykanych dotąd pentakwarków, które dzielą się na dwie części.
Naukowcy próbują ustalić, czy w Wielkim Zderzaczu Hadronów (LHC) wykryto nową, dziwną cząstkę elementarną nazywaną "cząstką widmo".

Nauka

Iryd jest niezwykle odporny na korozję i wysokie temperatury, do tego stopnia, że aż ​​stał się niemal niezbędny przy produkcji silników lotniczych, katalizatorów samochodowych czy rur głębinowych.
Które z najnowszych odkryć dotyczących Marsa są najbardziej fascynujące i obiecujące?
Skąd wzięliśmy ten pomysł, że jeżeli na Marsie istnieje już jakieś życie, te istoty chętnie chciałyby się z nami zapoznać? Co dobrego mieliby z typów, którzy umiejętnie niszczą własną planetę?
Niestety istnieje wiele zwierząt zagrożonych wyginięciem – ich gatunek powoli, ale zdecydowanie zanika, w wyniku czego ostatecznie przestają istnieć.
Wydzielają lawę, popiół i gazy - ale wbrew pozorom, erupcje wulkanów mogą mieć nawet efekt chłodzący.
Iryd jest niezwykle odporny na korozję i wysokie temperatury, do tego stopnia, że aż ​​stał się niemal niezbędny przy produkcji silników lotniczych, katalizatorów samochodowych czy rur głębinowych.
Niestety istnieje wiele zwierząt zagrożonych wyginięciem – ich gatunek powoli, ale zdecydowanie zanika, w wyniku czego ostatecznie przestają istnieć.
Wydzielają lawę, popiół i gazy - ale wbrew pozorom, erupcje wulkanów mogą mieć nawet efekt chłodzący.
Monokultury, susza, korniki, a potem burze: niemieckie lasy są w gorszym stanie niż kiedykolwiek. Z nowego sprawozdania wynika, że tylko jedna piąta drzew ma nienaruszoną koronę.
„Przepływ jest stanem szczytowej przyjemności, który pojawia się, kiedy robisz coś trudnego i w czym jesteś bardzo dobry”, wytłumaczył Richard Huskey.
Pandemia spowodowała gwałtowny wzrost liczby chorób psychicznych.
Japoński wynalazek działa w następujący sposób: ogon zostaje – tam gdzie zwykle posiadają go zwierzęta – umieszczony w tylnej części ciała.

Inżynieria materiałowa

Brak artykułów w danej kategorii.

Wyobraźcie sobie betonowe mosty, które mogą pozbyć się pęknięć bez ingerencji człowieka, lub maleńkie maszyny potrafiące leczyć choroby po wszczepieniu do waszego ciała.
W Urugwaju powstał niecodzienny most. Jest okrągły. Taka konstrukcja ma sprawić, że kierowcy chętniej będą odwiedzać lagunę Garzón oraz zdejmą nogę z gazu.

Publikuj własne artykuły! Zarejestruj się

Oferujemy Państwu rozbudowany interfejs publikacji tekstów. Oprócz możliwości formatowania tekstu, pozwala zamieszczać zdjęcia, ciekawe filmiki a czytelnicy mogą komentować zamieszczony artykuł.

Jeśli masz już konto zaloguj się