Najczęściej Komentowane

Najstarszy kot świata (130292)
Czy to najstarszy kot świata?
Książka Isaaca Newtona na aukcji z ceną wywoławczą w wysokości miliona dolarów. (67196)
Kiedy po raz pierwszy, ponad 300 lat temu, wydano pracę Isaaca Newtona zatytułowaną Matematyczne zasady filozofii naturalnej, wszyscy uważali ją za rewolucyjny przełom w świecie nauki.
Naukowcy opracowali aerozol do odbudowy warstwy ozonowej. (44519)
"Wstrzykiwanie" aerozolu w stratosferę może schłodzić planetę i przywrócić warstwę ozonową. Naukowcy odkryli sposób schładzania planety, nagrzanej od gazów cieplarnianych, przy jednoczesnej odbudowie warstwy ozonowej.
W czym tkwi siła kontaktu wzrokowego? (10618)
Być może i wam zdarzyło się kiedyś, że w jakimś zatłoczonym miejscu wymieniliście z kimś obcym spojrzenie i nagle wszystko wokół przestało mieć znaczenie, a wasze serca w jednej sekundzie stopiły się w jedno.
W 2024 roku Elon Musk planuje rozpocząć podbój Marsa. (981)
Dwa lata po towarowych, na Marsa powinny dolecieć pasażerskie statki kosmiczne. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem multimiliardera i innowatora Elona Muska, ludzie będą mogli rozpocząć podbój Marsa w 2024 roku.
„Warianty miast przyszłości” (780)
Jakie może być miasto przyszłości?Co najważniejsze,zostaną w nim rozwiązane problemy zanieczyszczenia,przeludnienia i gęstej zabudowy,a to dzięki pionowym elementom,
Naukowcy wyhodowali klon klona. (693)
Międzynarodowy zespół badawczy sklonował pierwszego sklonowanego psa. Wszystko po to, by sprawdzić czy identyczne pod względem genetycznym zwierzęta cierpią na te same choroby.
Święty Graal naukowców (646)
Plastik zalegający w morzach i oceanach do tej pory wyrządził szkody wyceniane na 2,5 biliona dolarów, zanieczyszcza cały podmorski ekosystem i daje się we znaki rybołówstwu oraz turystyce. Jest jednak rozwiązanie niosące ze sobą nadzieję dla naszej
Jak poznać, że masz telefon na podsłuchu? I jak się przed tym bronić? PRAKTYCZNY PORADNIK (578)
Nie pomoże kupienie sekretnej komórki czy np. kolejnych kart pre-paid.
Ochrona raf koralowych. (424)
Wyspiarskie państwo Palau na Pacyfiku to pierwszy kraj na świecie, który w celu ochrony raf koralowych zamierza wprowadzić zakaz sprzedaży i korzystania z kosmetyków do opalania.
Ten dziwny stwór to naukowy news! (384)
Naukowcy doszli do wniosku, że misterna i dziwna skamielina, na którą się natknęli, to w istocie przodek ryby. Liczącą 300 milionów lat osobliwość odkrył w 1958 roku w kopalni, w stanie Illinois zbieracz amator Francis Tully.
NASA zaprasza na ISS (383)
Amerykańska Agencja Kosmiczna (NASA) podała do wiadomości, że na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) już wkrótce będą mogły latać osoby prywatne .
Wszechświat ma 2 biliony galaktyk (364)
Wszechświat ma prawie 2 biliony galaktyk, to "dziesięć razy więcej”, niż do tej pory sądzono, oceniają astronomowie. Jak donosi agencja China, do tej pory badacze sądzili, że wszechświat ma między 100 a 200 miliardów galaktyk.
Ziemia miała kiedyś kształt pączka (362)
Naukowcy odkryli nowy rodzaj obiektu planetarnego, który nazwali synestią. Jest masywny, obraca się i przypomina pączek zbudowany z gorących skał, które wcześniej zderzyły się ze sobą.
Kto zastąpi pszczoły? (355)
Na początku tego lata pszczoły ginęły w wielu regionach w centralnej Rosji. Zdaniem ekspertów głównym tego powodem jest niekontrolowane stosowanie pestycydów. W ostatnich latach naukowcy odnotowali gwałtowny spadek liczby pszczół domowych i dzikich
Nagroda Nobla 2019 w dziedzinie chemii przyznana (344)
Laureatami Nagrody Nobla 2019 w dziedzinie chemii zostali Amerykanin John B. Goodenough oraz Brytyjczyk M. Stanley Whittingham oraz Japończyk Akira Yoshino. Nagrodę otrzymali za "rozwój baterii litowo-jonowych".
Eksplozja w Drodze Mlecznej (342)
Około 3,5 mln lat temu ze środka naszej galaktyki wyrzucony został ogromny strumień energii. Uwolnione zostało promieniowanie radioaktywne w postaci dwóch stożków naładowanych energią o takiej mocy, że dało się to odczuć w odległości 200.000 lat świe
Pitagoras- filozof, matematyk, badacz (322)
Twierdzenie Pitagorasa niektórzy znają zapewne z lekcji w szkole. W antyku Pitagoras, grecki filozof, był uważany za twórcę matematyki, teorii muzyki oraz za genialnego astronoma.
Nieprawdopodobnie śmierdząca roślina (296)
Dzięki wilgotnej aurze, mieszkańcy Południowej Kalifornii mieli okazję doświadczyć tej wiosny spektakularnego rozkwitu roślinności. Kwitnącego Amorfphophallusa titanum, znanego jako "martwy kwiat", można było po raz pierwszy zobaczyć na terenach
Czy grozi nam katastrofa klimatyczna? (292)
Czas spojrzeć prawdzie w oczy: jesteśmy największym przekleństwem naszej planety, ale obecnie także jej jedynym ratunkiem. Najnowszy raport IPCC, czyli Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu ONZ zdaje się być kolejnym potwierdzeniem faktu,

Strony