Milionerzy i politycy zhakowani na Twitterze

Milionerzy i politycy zhakowani na Twitterze

Szereg kont na Twitterze, należących do znanych osób takich jak Bill Gates, Elon Musk, Joe Biden, Barack Obama, Jeff Bezos i Kanye West, zostało zhakowanych i wykorzystanych w oszustwie z użyciem bitcoinów na dużą skalę.

 

Nei, Bill Gates i Elon Musk nie przeleją ci z powrotem podwojonej sumy bitcoinów, jeśli wyślesz pieniądze na kryptowalutowe konto.

„Wszyscy proszą mnie o oddawanie i teraz nadszedł na to czas. Podwoję wszystkie płatności na mój adres bitcoin w ciągu kolejnych 20 minut. Ty wysyłasz 1000, ja przelewam ci z powrotem 2000” mówił twitt opublikowany na oficjalnym profilu Billa Gatesa. Podobne wiadomości zostały zapostowane z kont Elona Muska, Joego Bidena, Baracka Obamy, Jeffa Bezosa, Mike’a Bloomberga og Kanyego Westa.

Wszystkie wiadomości zostały usunięte. A Twitter informuje, że zdaje sobie sprawę z luki w zabezpieczeniach i pracuje nad sprawą.

W aktualizacji z czwartkowej nocy firma pisze, że podejrzewa skoordynowany atak. "Odkryliśmy coś, co uważamy za skoordynowany, nastawiony na manipulację ludźmi, atak przeprowadzony przez osoby, którym udało się dotrzeć do naszych pracowników z dostępem do wewnętrznego systemu i narzędzi."

Pieniądze wpływają

W międzyczasie, osoby, które stoją za atakiem, otrzymały już przelewy z potężnymi sumami od ludzi, którzy nabrali się na oszustwo. W ciągu chwili fałszywe konto otrzymało 12,3 bitcoina, czyli około 440 000 złotych. Pokazuje to podgląd ze strony Blockchain.com. Konta firm obracających kryptowalutami, takich jak Binance, Ripple i Gemini, również zostały wykorzystane do oszustwa. Kilka z tych kont zawierało identyczne wiadomości, które obiecywały przekazanie pieniędzy na cele zdrowotne. Donosi o tym strona internetowa CoinDesk, której konto na Twitterze również zostało zhakowane w tym samym ataku.

Autor: 
Tłumaczenie - Katarzyna Kapica
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
6 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.