TikTok zatrudni do 10 000 więcej osób w USA w ciągu kolejnych 3 lat

Rzecznik TikToka powiedział, że nowe miejsca pracy zlokalizowane będą w różnych regionach Stanów Zjednoczonych, a główne zapotrzebowanie obejmować ma działy inżynierii, marketingu i innych sektorów. Obecnie na terenie Stanów Zjednoczonych firma zatrudnia ok. 1400 pracowników.

Wiadomość pojawia się, gdy TikTok, bijący rekordy popularności szczególnie wśród młodych użytkowników (szacuje się, aplikacja ma około miliard użytkowników na całym świecie), stanął w obliczu zarzutów o powiązania z chińskim wywiadem, czemu firma konsekwentnie zaprzecza.

Jednostka chińskiego holdingu ByteDance, której częścią jest TikTok, została zakazana w Indiach, co skłoniło amerykańskich urzędników do rozpatrzenia możliwych zmian w działaniu aplikacji.

Ustawa przyjęta przez Izbę Reprezentantów Stanów Zjednoczonych zabrania pracownikom federalnym korzystania z aplikacji na urządzeniach rządowych, w związku z obawami, że może ona być wykorzystywana w celu szpiegowania.

Jeden z czołowych doradców Białego Domu powiedział w zeszłym tygodniu, że spodziewa się, że TikTok odłączy się od firmy macierzystej i będzie działać jako niezależna firma.
W wydanym oficjalnie oświadczeniu TikToka pojawia się informacja, że analizowana jest restrukturyzacja firmy.

„Pozostajemy w pełni zaangażowani w ochronę prywatności i bezpieczeństwa naszych użytkowników, tworząc platformę, która rozbudza kreatywność i przynosi radość setkom milionów ludzi na całym świecie” – można przeczytać w oświadczeniu.

Autor: 
Tłumaczenie - Laura Antkiewicz
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.