Instagram będzie musiał niedługo usunąć „like”

W czwartek, 18 czerwca, Instagram wprowadził test w sześciu krajach na całym świecie. Aktualizacja, która planuje usunąć wyświetlanie liczby polubień na opublikowanych postach.

Czy podobna dyktatura w końcu dobiegnie końca? Od czwartku Instagram testuje aktualizację w sześciu krajach na całym świecie, która nie wyświetla już liczby polubień przy postach. Przynajmniej dla obserwujących. Autor publikacji zawsze będzie miał dostęp do tych informacji.

Zatrzymać wyścig na Instagramie

Pierwszy test został już uruchomiony w Kanadzie w maju zeszłego roku. W czwartek, 18 czerwca, została ona rozszerzona na sześć nowych krajów, Australię, Nową Zelandię, Irlandię, Włochy, Japonię i Brazylię. Zmiana? Teraz w krajach testujących aktualizację nie będziemy już widzieć liczby polubień, które wygenerowała publikacja - zdjęcie lub wideo. Jest to jeden ze sposobów na przerwanie wyścigu o małe serduszka na Instagramie.

Po stronie sieci społecznościowej wyjaśniono, że to podejście ma na celu „pomóc ludziom mniej skupiać się na swoich 'polubieniach', a bardziej pisać własną historię”. Adam Mosseri, szef platformy, zwierzył się w maju: „Chcemy, aby ludzie mniej martwili się o liczbę osób, które lubią Instagram, i spędzali trochę więcej czasu na komunikowaniu się z osobami, które lubią ”.

Jest to jeden ze sposobów, w jaki sieć społecznościowa może zmniejszyć presję generowaną poprzez wyścigi na polubienia. Szczególnie wśród najmłodszych użytkowników portalu społecznościowego. W 2017 roku Królewskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego ujawniło w badaniu, w jaki sposób sieci społecznościowe mogą być źródłem poważnych zaburzeń zdrowia psychicznego nastolatków, przekazuje Le Parisien.

Co się stanie z „lajkami”?

Jeśli test zakończy się sukcesem, powinien zostać rozpowszechniony na całym świecie. Nie podano jeszcze oficjalnej daty na ten temat. Jeśli zasada polubienia publikacji nie zniknie, otrzymane polubienia pozostaną poufne. Innymi słowy, nadal będzie można „polubić” zdjęcie, ale liczba serduszek nie będzie już wyświetlana pod postem, jak ma to miejsce obecnie. Tylko właściciel konta będzie mógł wiedzieć, ile polubień otrzymał jego post. Mała rewolucja, która może zmienić zasady gry na Instagramie.

Autor: 
Mylène Wascowiski; Tłumaczenie: Barbara Orchowska
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.