Zgubiłeś się na lotnisku? Nowa funkcja wprowadzona do Map Google pomoże ci odnaleźć drogę

Tytuł oryginalny: Zgubiłeś się w centrum handlowym lub na lotnisku? Nowa funkcja wprowadzona do Map Google pomoże ci odnaleźć drogę

We wtorek, gigant technologiczny ogłosił kilka nowych funkcji, które wkrótce zostaną wprowadzone do Map. Wśród nich znajdzie się opcja rozszerzonej rzeczywistości pozwalająca na znalezienie drogi w centrum handlowym lub na lotnisku.

Funkcja Live View w Mapach Google jest już dostępna dla lokalizacji zewnętrznych. Wykorzystuje ona miliardy obrazów Street View, by określić, gdzie się znajdujesz i jak pomóc ci dotrzeć do celu.

gotowespolki.jpg

Nowa wersja Live View będzie pełniła tę samą funkcję. Na przykład, jeśli zgubisz się na lotnisku, Google poprowadzi cię w kierunku pobliskich ruchomych schodów lub winy, a na ekranie wyświetlą się znaki i strzałki wskazujące właściwy kierunek. Funkcja jest obecnie dostępna dla niektórych centrów handlowych w kilku miastach, w tym Chicago, Los Angeles i Seattle. Jak twierdzi Google, funkcja będzie niebawem wprowadzana również do użytku w innych miastach.  

Mapy Google będą także zawierać informacje o pogodzie i jakości powietrza w miejscu docelowym, tak aby użytkownicy mogli lepiej przygotować się przed podróżą.

goldsolar.png

Inne funkcje, które wkrótce pojawią się w Mapach Google:

- Google skupi się bardziej na ochronie środowiska. Aplikacja wyznaczy domyślną trasę o najniższym poziomie emisji dwutlenku węgla. Szacowany czas dotarcia do celu będzie w przybliżeniu taki sam, jak w przypadku jazdy najszybszą trasą. Mapy będą również informować użytkownika o strefach niskiej emisji w miejscu docelowym.

- dzięki współpracy z partnerami Instacart, Safeway i Albertsons, przy użyciu Map Google użytkownicy będą mogli zaplanować odbiór zakupów spożywczych z okolicy. Google testuje także program pilotażowy wraz ze sklepem Fred Meyer w Portland w stanie Oregon. W ramach programu użytkownicy będą mogli dodać planowany odbiór zakupów spożywczych do Map i otrzymać powiadomienie, gdy będą gotowe do odbioru.

Autor: 
Brett Molina / Tłumaczenie: Klaudia Nikodem

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
4 + 11 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.