Wiosna Ludów przyniosła Chorwatom podział sił politycznych. Ten znajdujący się od ponad siedemset lat pod obcym panowaniem naród, coraz mocniej dążył do odzyskania wolności.
„Griemiaszczij” to najnowsze cacko rosyjskiej armii. Chrzest prototypowej korwety rosyjskiej produkcji odbył się 29 grudnia. Okręt bojowy wszedł w skład 114 Brygady Okrętów Ochrony Rejonu Wodnego Floty Oceanu Spokojnego i wkrótce odbędzie długi...
Historia czołguT-55 zaczyna się w roku 1958, kiedy to zaczęto go produkować. Jego produkcja trwała do roku 1981.
Należące do indyjskich sił morskich myśliwce pokładowe MiG-29K przeprowadziły próbne podejścia do lądowania na amerykańskim lotniskowcu USS "Nimitz". Nie jest to jednak wcale dowód,
Co jakiś czas pojawiają się informacje, że Caracal został przepłacony. W komentarzach można było przeczytać: "Kuwejt i Turcja (sic!) kupiły je taniej i Francuzi zarabiają na Polsce".
• Pomyślnie zakończył się test rakiety systemu operacyjno-taktycznego Iskander-M - poinformowało ministerstwo obrony Rosji
Grupa zajmująca się podwodnym rozminowywaniem podniosła z dna Zatoki Sewastopolskiej w pobliżu pomnika Zatopionym Statkom korpus lotniczej bomby głębinowej. Znalazła go lokalna mieszkanka.
Rosyjska maszyna bojowa wsparcia ogniowego „Terminator” może uczynić czołgi przeżytkiem minionej epoki, pisze komentator wojskowy Dave Majumdar dla The National Interest.
Wyścig zbrojeń między USA, Rosją i Chinami gwałtownie wszedł na wyższy poziom. Przy broni hipersonicznej klasyczne rakiety balistyczne mogą wydać się niewinnymi zabawkami.
W Kaliningradzie rozpoczęto budowę nowego okrętu badawczego „Ałmaz".

Strony