W latach 60 XX wieku podjęto pierwszą próbę przyjęcia na uzbrojenie armii amerykańskiej bojowego wozu piechoty. Prototyp tego pojazdu został nazwany XM701.
Historia BWP – 2 zaczęła się w roku 1974 kiedy to opracowano prototyp nazwany Obiekt 675.
Prototyp czołgu powstał w Zakładach Kirowskich w Leningradzie. Na uwagę zasługuje fakt, że po raz pierwszy zastosowano w nim turbinę gazową. Pierwszy egzemplarz czołgu T-80 wyprodukowano w roku 1976.
Wiosna Ludów przyniosła Chorwatom podział sił politycznych. Ten znajdujący się od ponad siedemset lat pod obcym panowaniem naród, coraz mocniej dążył do odzyskania wolności.
„Griemiaszczij” to najnowsze cacko rosyjskiej armii. Chrzest prototypowej korwety rosyjskiej produkcji odbył się 29 grudnia. Okręt bojowy wszedł w skład 114 Brygady Okrętów Ochrony Rejonu Wodnego Floty Oceanu Spokojnego i wkrótce odbędzie długi...
Historia czołguT-55 zaczyna się w roku 1958, kiedy to zaczęto go produkować. Jego produkcja trwała do roku 1981.
Należące do indyjskich sił morskich myśliwce pokładowe MiG-29K przeprowadziły próbne podejścia do lądowania na amerykańskim lotniskowcu USS "Nimitz". Nie jest to jednak wcale dowód,
Co jakiś czas pojawiają się informacje, że Caracal został przepłacony. W komentarzach można było przeczytać: "Kuwejt i Turcja (sic!) kupiły je taniej i Francuzi zarabiają na Polsce".
• Pomyślnie zakończył się test rakiety systemu operacyjno-taktycznego Iskander-M - poinformowało ministerstwo obrony Rosji
Grupa zajmująca się podwodnym rozminowywaniem podniosła z dna Zatoki Sewastopolskiej w pobliżu pomnika Zatopionym Statkom korpus lotniczej bomby głębinowej. Znalazła go lokalna mieszkanka.

Strony