Iryd jest niezwykle odporny na korozję i wysokie temperatury, do tego stopnia, że aż ​​stał się niemal niezbędny przy produkcji silników lotniczych, katalizatorów samochodowych czy rur głębinowych.
Które z najnowszych odkryć dotyczących Marsa są najbardziej fascynujące i obiecujące? Odpowiada astrofizyk Francis Rocard, odpowiedzialny za programy badawcze układu słonecznego we francuskim Państwowym Ośrodku Badań Kosmicznych (CNES).
Skąd wzięliśmy ten pomysł, że jeżeli na Marsie istnieje już jakieś życie, te istoty chętnie chciałyby się z nami zapoznać? Co dobrego mieliby z typów, którzy umiejętnie niszczą własną planetę?
Zespół studentów AGH przeprowadzi serię eksperymentów w ramach wygranego przez siebie konkursu „Drop Your Thesis!”, który zorganizowała Europejska Agencja Kosmiczna (ESA). W ramach doświadczenia opracują oni algorytm analizujący ruch i sposób przemie
To był szczęsliwy traf dla naukowców bawiących się z działaniem nowego radarowego systemu planetarnego,wówczas gdy ziemia utraciła taki potężny przyrząd.
NASA opublikowała serię niepokojących zdjęć, które dowodzą, że kryzys klimatyczny jest bardzo realny.
Jeśli myślisz, że rok 2020 pokazał wszystko, do czego jest zdolny, pomyśl jeszcze raz – teorie spiskowe sugerują, że właśnie dzisiaj nastąpić koniec świata, kilka dni przed Bożym Narodzeniem, pisze brytyjska gazeta “Sun”.
TOKIO - Japońscy naukowcy ds. przestrzeni kosmicznej powiedzieli, że są podekscytowani powrotem kapsuły, która w niedzielę bezpiecznie wylądowała w australijskim Outback.
TOKIO - Japońscy naukowcy ds. przestrzeni kosmicznej powiedzieli, że są podekscytowani powrotem kapsuły, która w niedzielę bezpiecznie wylądowała w australijskim Outback.
Czwórka astronautów z NASA dotarła na Międzynarodową Stację Kosmiczną. 27-godzinny lot w wahadłowcu "Crew Dragon" był pierwszą regularną misją prywatnego przedsiębiorstwa kosmicznego SpaceX.

Strony