NASA opublikowała serię niepokojących zdjęć, które dowodzą, że kryzys klimatyczny jest bardzo realny.
Jeśli myślisz, że rok 2020 pokazał wszystko, do czego jest zdolny, pomyśl jeszcze raz – teorie spiskowe sugerują, że właśnie dzisiaj nastąpić koniec świata, kilka dni przed Bożym Narodzeniem, pisze brytyjska gazeta “Sun”.
TOKIO - Japońscy naukowcy ds. przestrzeni kosmicznej powiedzieli, że są podekscytowani powrotem kapsuły, która w niedzielę bezpiecznie wylądowała w australijskim Outback.
TOKIO - Japońscy naukowcy ds. przestrzeni kosmicznej powiedzieli, że są podekscytowani powrotem kapsuły, która w niedzielę bezpiecznie wylądowała w australijskim Outback.
Czwórka astronautów z NASA dotarła na Międzynarodową Stację Kosmiczną. 27-godzinny lot w wahadłowcu "Crew Dragon" był pierwszą regularną misją prywatnego przedsiębiorstwa kosmicznego SpaceX.
Sześć miesięcy po swoim dziewiczym locie, statek kosmiczny SpaceX "Crew Dragon" jest na swojej pierwszej regularnej misji w kosmosie. Korki od szampana pękają w prywatnej firmie, a także w NASA.
Jest to pierwsza długoterminowa misja obsadzona przez firmę Elona Muska do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Oznacza to, że po dziewięciu latach USA nie są już zależne od pomocy rosyjskiej. Z drugiej strony, loty kosmiczne Europy załamał się.
Paradoks Fermiego można wytłumaczyć jako wydarzenia astronomiczne, o których wiemy, że mają miejsce i będą miały miejsce w przyszłości. Pytanie tylko, kiedy.
Virgin Hyperloop odbył pierwszą w historii podróż z pasażerami na pustyni Nevady.
Według informacji NASA, cztery lata po wystrzeleniu, amerykańska sonda kosmiczna OSIRIS-Rex zdołała wejść w kontakt z asteroidą Bennu celem zebrania z jej powierzchni kilkudziesięciu gramów materiału pokrywającego jej powierzchnię.

Strony