Astrofizycy uważają, że potrafią podać dokładną liczbę obcych nam inteligentnych cywilizacji, których istnienie w naszej galaktyce jest wysoce prawdopodobne.
Proxima Centauri to miejsce w kosmosie, na które nasza cywilizacja patrzy szczególnie uważnie. Po pierwsze, to najbliższa gwiazda względem Układu Słonecznego. Po drugie, od ponad roku wiemy, że posiada planetę o masie Ziemi.
NASA poinformowała o zbliżającej się asteroidzie o średnicy od 440 do 990 m do Ziemi.Według strony internetowej NASA (CNEOS), 25 października, ciało niebieskie o nazwie 162082 (1998 HL1), przeleci obok Ziemi w odległości około 6,2 miliona kilometrów
Jak twierdzą naukowcy, gdyby ktoś wpadł do czarnej dziury, na wieki zostawiłby swój ślad na jej zewnętrznej krawędzi.
NASA zaprezentowała dwa nowe skafandry kosmiczne, zaprojektowane dla astronautów, którzy za 5 lat wylądują na Księżycu. Jest to część przyspieszonego programu Agencji, mającego na celu umożliwienie ludzkości powrotu na Księżyc, do 2024 roku.
Christina Koch i Jessica Meir udały się poza pojazd Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), aby wymienić uszkodzony sprzęt, spodziewa się że misja zajmie pięć i pół godziny.
Losy naszej planety związane są ze Słońcem, ale ta koegzystencja nie skończy się dla Ziemi dobrze.
Jak podał do wiadomości waszyngtoński Carnegie Institution for Science, Saturn przestał być planetą z największą ilością naturalnych satelitów.
Około 3,5 mln lat temu ze środka naszej galaktyki wyrzucony został ogromny strumień energii. Uwolnione zostało promieniowanie radioaktywne w postaci dwóch stożków naładowanych energią o takiej mocy, że dało się to odczuć w odległości 200.000 lat świe
Po raz pierwszy, przy pomocy specjalnego teleskopu NASA przeznaczonego do `połowu` planet, naukowcy mogli zobaczyć, jak olbrzymia czarna dziura pożera gwiazdę. Było to od początku do końca absolutnie wyjątkowe i chaotyczne zdarzenie kosmiczne.

Strony