Od początku pandemii eksperci dzielili się swoimi obawami dotyczącymi wpływu koronawirusa na zwierzęta.
Skurcze mięśni, utrata pamięci oraz halucynacje to objawy, które pojawiły się u 43 pacjentów z regionu Acadian w prowincji Nowy Brunszwik.
Francuska firma Carmat SA uzyskała zgodę na sprzedaż swojego sztucznego serca na terenie Unii Europejskiej.
Europejska Agencja Leków zezwoliła na  szczepionki COVID-19 opracowanej przez producenta leków AstraZeneca jako trzeciej, która ma być rozprowadzana w UE. EMA stwierdziła, iż badania kliniczne wykazały, że jest „bezpieczna i skuteczna".
Po raz pierwszy udało się dokonać transplantacji dwóch rąk w jednym z krajów północnych.
W Chinach w połowie stycznia pojawił się w pewnym raporcie zaskakujący wynik testu na obecność Covid-19: okazało się, że zakażone są... trzy próbki lodów. Rzecz miała miejsce w Tianjin, na pólnocnym wschodzie kraju.
Norweski Urząd ds. Zdrowia Publicznego stwierdził, że nie ma związku między szczepionką Pfizer/ BioNTech a śmiercią zaszczepionych osób starszych. W raporcie zalecono również ocenę medyczną przed szczepieniem osób starszych i bardzo wrażliwych.
16 stycznia Bloomberg News poinformowało, że w Norwegii zmarło 29 osób z 42,000 zaszczepionych.
Szpital w Lyonie we Francji twierdzi, że jest to pierwszy na świecie przeszczep dwóch barków i ręki. Pacjentem był mężczyzna z Islandii, który wraca do zdrowia po 15-godzinnej operacji w środę w szpitalu Edouard-Herriot. W procedurze zaangażowane był
Jeden z peruwiańskich sądów wydał zaskakujący dokument w sprawie koronawirusa i hipotetycznych przyczyn wybuchu pandemii COVID-19. Za sprawców całej tej tragedii obrał między innymi Billa Gatesa i George’a Sorosa, a także rodzinę Rockefellerów.

Strony