PRIBOJ, Serbia - Ciężarówki i maszyny budowlane stoją zaparkowane na tamie na rzece w południowo-zachodniej Serbii, ale nie do prac budowlanych. Zamiast tego, ogromne dźwigi są używane do usuwania ton śmieci stłoczonych u podnóża elektrowni.
Czy można na nowo stworzyć piłkę do futbolu? Japońska firma Nendo uważa, że tak i przedstawia wyróżniający się pomysł – piłkę złożoną z 54 części, którą z łatwością naprawimy, gdy się zużyje.
Badanie dowodzi, że ryzyko wypadków śmiertelnych między tymi dwoma pojazdami jest dość zbliżone. Bezpieczeństwo użytkowników tego środka transportu w głównej mierze zależy od obecności infrastruktury rowerowej oraz zmniejszonej prędkości kierowców.
Edukacja młodych pokoleń wykracza poza salę lekcyjną. Jednak inspirowanie dzieci i nastolatków wartości moralnych, którymi będą się kierować w życiu zawodowym i osobistym, nie zawsze jest proste.
W Chinach w połowie stycznia pojawił się w pewnym raporcie zaskakujący wynik testu na obecność Covid-19: okazało się, że zakażone są... trzy próbki lodów. Rzecz miała miejsce w Tianjin, na pólnocnym wschodzie kraju.
Foki szare z Morza Bałtyckiego oraz Morza Botnickiego głodują z powodu niedoboru żywności – obecnie duża część z nich jest narażona na długotrwały głód i bolesną śmierć.
Pierścionek zaręczynowy Diany ujrzał światło dziennie poraz pierwszy w lutym, 1981 roku. Wraz z nadejściem nowego sezonu „The Crown” fani ponownie zainteresowali się tym jakże legendarnym pierścionkiem.
Rok na tej planecie trwa zaledwie dziesięć godzin.
Jasnowidzenie i jasnosłyszenie to fascynujące badaczy paranormalne zjawiska.
Od wielu lat naukowcy twierdzili, że globalne ocieplenie zostanie z nami na dłużej. Nowe badania pokazują, że temperatury mogą wrócić do normy zdecydowanie szybciej, niż zakładano.

Strony