Sir Isaac Newton, jeden z najbardziej znanych naukowców, ponad 300 lat temu przewidział datę końca świata i jeśli się nie mylił, ludzkości nie zostało zbyt wiele czasu.
Zdaniem naukowców, dziura ozonowa nad Antarktydą w tym roku jest najmniejsza od 30 lat.
Czasopismo naukowe Science opublikowało niedawno informację o odkryciu kontynentu sprzed ponad 100 mln lat, nazwanego przez badaczy Wielką Adrią, a rozciągającego się od dzisiejszych Alp po Iran.
Naukowcy z Uniwersytetu Hokkaido analizując kości dinozaura sprzed 72 mln lat odkryli, że szkielet należy do nowego gatunku roślinożerców z rodziny hadrozaurów.
Okiełznał potężne siły natury. Pracował nad śmiercionośną bronią, która miała przynieść… pokój. (Nie)świadomie wywołał trzęsienie ziemi, a przed prawie 100 laty przewidział produkcję smartfonów. Nikola Tesla jest prawdopodobnie jednym z najbardziej
Tęcza jest jednym z najpiękniejszych zjawisk naturalnych, które rzadko pozostawiają kogoś obojętnym. Dawno, dawno temu ludzie uważali tęczę za znak Boga. I nie jest to zaskakujące, ponieważ pojawia się dosłownie z niczego, a także w tajemniczy sposób
Aktualny poziom mikro plastiku w wodzie według WHO nie stanowi jeszcze zagrożenia dla zdrowia, jednakże eksperci zachowują ostrożność na przyszłość.
Według mitologii greckiej Edyp, nie wiedząc co robi, zabił własnego ojca i poślubił matkę. Do popularności postaci przyczynił się Zygmunt Freud, który stworzył pojęcie kompleksu Edypa. Co ono oznacza? I czy problem dotyczy wszystkich? ​
Jak donosi portal CNET, naukowcy z Uniwersytetu Cambridge wykorzystując nanomaszyny- mikroskopowe małe roboty, stworzyli sztuczną skórę zmieniającą kolor w blasku światła.
Korzystanie z telefonu komórkowego w celu odwrócenia uwagi od rozwiązywania problemów nie pomaga mózgowi w „ponownym uruchomieniu”, ale wręcz przeciwnie, prowadzi do jeszcze większego wyczerpania zasobów intelektualnych, pisze portal Eurekalert .

Strony